Son Dakika Haberleri: Gençlerin fikirleri Bornova'da uygulanıyor

Gençlerin fikirleri Bornova'da uygulanıyor

3 yıl önce

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila'nın da katıldığı ders sunumlarında yaratıcılıklarını ortaya koyan gençler ürettikleri 7 değişik fikiri anlattı.

Gençlerin fikirleri Bornova'da uygulanıyor, System.String[]

Birinci ve ikincinin seçilmediği etkinlikte iki proje üçüncü olurken, katılan herkese mansiyon verildi. Bornova Belediyesi daha önce aynı ders kapsamında gençlerin ürettiği fikirlerin bir bölümünü hayata geçirildi.

Dünyaca tanınan üniversiteleri ile bir öğrenci kenti olan Bornova'da gençlerin fikirleri uygulama alanı buluyor. 'Bornova Bizim Evimiz' sloganı ile yola çıkan ve her alanda 'Ortak Akıl' ilkesiyle hareket eden Bornova Belediyesi, üniversitelerle birlikte yaptığı çalışmaları da sürdürüyor. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtm Bölümü'nde eğitim gören 3. Sınıf öğrencilerinin "Stratejik Yönetim Dersi"kapsamında Bornova için hazırladıkları fikirlerin sunumlarına Bornova Belediyesi ev sahipliği yaptı.

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila'nın da katıldığı sunumlar Meclis Salonu'nda gerçekleşti. Gençlerin yaratıcılıklarını ortaya koyduğu 7 ayrı proje Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Ege Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Başkan Yardımcısı Doç.Dr. Mine Yeniçeri Alemdar, Bornova Belediyesi Kültür Müdürü Neslihan Kırmızıgül ve Ege Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Yar. Doç. Dr. Mikail Bat'tan oluşan jüri tarafından değerlendirildi.

Ders kapsamında öğrencilerin hazırladığı 14 projeden sunuma değer bulunan 7 proje yarıştı. Kriterler üzerinden yapılan değerlendirmeler sonunda birinci ve ikincinin seçilmediği etkinlikte, "Çocuklarda Cinsiyet Ayrımcılığının Etkisi" ve "Hareketsiz Kalma Bornova" adlı projeler 3. oldu. Sunuma katılan "Botanik Bahçesi","Evimizin Bahçesi", "Bu Ramazan Bornova'da Aşık Veysel'in Misafiriyiz", "Güneş Enerjisi ile Çalışan Şarj İstasyonu" ve "Vitamizn B" adlı projelerde mansiyon aldı.

Haber Yayın Tarihi : 07.06.2017 04:07 Kaynak: BültenlerAyının mağarada esir aldığı adam, 1 ay boyunca idrarını içerek hayatta kaldı Ali Babacan'ın Erdoğan'a sunduğu dosyanın detayları belli oldu! Karısının eski sevgilisi tarafından sokak ortasında öldürüldü! Olay güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı