Gençlik Kampları Ülkelerin Tanıtımını Sağlıyor - Son Dakika

Gençlik Kampları Ülkelerin Tanıtımını Sağlıyor

10.07.2014 16:14
Gençlik Kampları Ülkelerin Tanıtımını Sağlıyor, System.String[]

Gaziantep ile Ludwigshafen'in ortak başarısı olan "Öğrenci Değişimi ve Gençlik Kampı" projesi tüm Almanya'ya tanıtıldı.

Federal Almanya Cumhuriyeti Gençlik Bakanlığı'nın ev sahipliğinde Almanya'nın eski başkenti olan Bonn şehrinde gerçekleşen "20 yıllık Gençlik Politikalarına Yönelik Türk-Alman İşbirliği" konferansına Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Ludwigshafen Belediye temsilcileri katılarak projelerinin detaylarını diğer konuklar ile paylaştılar.

Türkiye ve Almanya'dan Entegrasyon Bakanlığı'nın yanı sıra, Eğitim Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Federal Aile, Kadın ve Gençlik Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gazi Üniversitesi ve Goethe Enstitüsü temsilcileri katılım sağladılar.

Konferansın açılış konuşmasını yapan Türkiye Redaksiyonu Müdürü Baha Güngör, Türkiye ve Almanya arasında birçok önemli gençlik projesinin gerçekleştirildiğini belirtti. Bonn'da bulunan başarılı projelerin temsilcilerine de teşekkür ve şükranlarını sunarak başarılı bir konferans temennisinde bulundu.

Federal Almanya Cumhuriyeti Gençlik Bakanlığı, Çocuk ve Gençlik Altbirim Müdürü Thomas Themer ise, "Geleceği Beraberce Şekillendirmek" programının ana hedefinin çok kültürlülüğü oluşturmak olduğunu belirtti. Themer, "Almanya ve Türkiye arasında imzalanan Gençlik Siyasi Anlaşmasının üzerinden 20 yıl geçti ve bugün burada çok başarılı işlerin olduğunu görmekteyiz. Ayrıca uluslararası çalışmalar Almanya ve Türkiye'nin geleceği için çok önemli, özellikle Belediyeler ve STK'lar bu ilişkilerin gelişmesine büyük katkı sağlıyor" dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Temsilcisi, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Kamil İspir, değişimlerin zenginleşerek devam etmesi gerektiğini ve bu konuda Belediye ile STK'lara çok önemli görevler düştüğünü belirtti. Partnerler arasındaki ilişki ve işbirliklerinin arttırılmasının faydalı olacağını belirten Kamil İspir, aynı zamanda Almanya ve Türkiye arasında gerçekleştirilen tüm projeler için bir veri tabanı oluşturulması gerektiğini söyledi.

Türk ve Alman Gençlik Değişim Programlarının katkısı üzerinde durulan konferansta özellikle şu temalar ön plana çıktı: "Değişimler kültürler arası öğrenmeyi geliştiriyor. Farklı bir ülkenin kültür, örf ve adetlerini tanıma fırsatı veriyor. Irkçılıktan uzak durabilmeyi sağlıyor. Farklı insanları tanımaya ve ön yargıların kaldırılmasına vesile oluyor ve son olarak da entegrasyona önemli katkılar sunmuş oluyor."

Bu arada, bugüne kadar yapılan projelerde toplam 3 bin 543 Türk ve Alman gencinin bu projelerden faydalandığı açıklandı.

Programa Gaziantep Büyükşehir Belediyesi adına Kardeş Şehirler Şube Müdürü Şahin Çetin ve Ludwigshafen Belediyesi adına Meclis Üyesi ve Gençlik Çalışmaları Dairesi Yetkilisi Pedagog İbrahim Yetkin ile uluslararası ilişkiler bürosu temsilcileri katıldı.

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Gençlik Kampları Ülkelerin Tanıtımını Sağlıyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

İbo Show'da Hülya Avşar'la düet yapan İbrahim Tatlıses, gözyaşlarına hakim olamadı Yasemin Allen yeni imajını paylaştı, görenler gözlerine inanamadı Çorbacıda masaya servis tartışması, taşlı sopalı kavgaya dönüştü Tuğba Özerk'ten Nusret'e bomba gönderme: Kolpacı 75 kuruş yardım yapmıyor Sağlık Bakanı Koca, İstanbullulara güzel haberi verdi: Vaka artış hızı kontrol altına alındı Ahmet Davutoğlu'ndan randevu talebini reddeden Bahçeli'ye Kürtçe cevap "İnançsız insan vicdanlı değildir" diyen Öykü Gürman'a Ateizm Derneği'nden tepki Tedavisine evde devam edilen Mehmet Ali Erbil'den yeni fotoğraf