Gençlik Meclisi Gençlere Öncülük Ediyor - Son Dakika

Gençlik Meclisi Gençlere Öncülük Ediyor

16.02.2012 11:49
Gençlik Meclisi Gençlere Öncülük Ediyor

Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 18-19 Şubat 2012 tarihlerinde gerçekleştirilecek 'Gençlik Şurası'na katılarak Bursalı gençlerin sıkıntılarını ve çözüm önerilerini dile getirecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ülkedeki 14-29 yaş aralığındaki gençleri dinlemek, onları kamu kurum ve kuruluşları ile bütünleştirerek sorunlarını çözmek amacıyla Bursa'da düzenlenecek olan Gençlik Şurası'na, Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Hakan Darılmazlar ve Başkan Yardımcısı Furkan Öksüz katılacak. 'istihdam', 'gençlik ve etik değerler', 'sosyal gönüllülük', 'siyasal katılım' ve 'gençliğin altyapısı' gibi başlıklar altında tartışma ortamının oluşacağı çalıştayda, Bursalı gençlerin görüş ve düşünceleri yetkililere aktarılacak.

Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Hakan Darılmazlar, geçtiğimiz günlerde 'Yerel Gençlik Politikaları" Projesi İl Çalıştayı'na ev sahipliği yaptıklarını hatırlatarak, çalıştay sonucunda çıkan önerileri şuraya taşıyarak oluşturulması düşünülen 'Ulusal Gençlik Politika Belgesi'ne katkı sağlayacaklarını söyledi. Çalıştayda önemli çözüm önerilerinin çıktığını belirten Darılmazlar, "Yerel ve ulusal yönetimlerde gençlerin daha fazla söz hakkı alması, sosyal medyanın toplumsal projelere yönelik kullanılması, yoğun göç alan bölgelerde gençlerin kişisel gelişimine ve kentli yaşam biçimlerine yönelik eğitim ve seminerlerin düzenlenmesi, liselerde girişimcilik derslerinin verilmesi, yerel ve ulusal kanallarda belirli aralıklarla gençlerin katıldığı programın yapılması istendi. Devlet ve gençlerin birlikte proje üretmesi gerektiği dile getirildi" dedi.

Kaynak: Bültenler
YORUMLAR
500

Son Dakika Güncel Gençlik Meclisi Gençlere Öncülük Ediyor - Son Dakika


Advertisement