Son Dakika Haberleri: Gençlik Politikaları Bursa'da Konuşuldu

Gençlik Politikaları Bursa'da Konuşuldu

8 yıl önce

Gençlerin yerel ve ulusal politikada daha fazla söz hakkına sahip olması için başlatılan 'Yerel Gençlik Politikaları" Projesi, Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi'nin ev sahipliğinde Bursalı gençlere anlatıldı."

Gençlik Politikaları Bursa'da Konuşuldu, System.String[]

Gençlerin yerel ve ulusal politikada daha fazla söz hakkına sahip olması için başlatılan 'Yerel Gençlik Politikaları" Projesi, Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi'nin ev sahipliğinde Bursalı gençlere anlatıldı.


İçişleri Bakanlığı, AB Bakanlığı ve Gençlik ve Spor , Son Dakika Spor Haberleri, Spor Son Dakika'>Spor Bakanlığı'nın ortağı olduğu, İzmit Belediyesi koordinatörlüğünde yürütülen "Eylem 5,1 Yerel Gençlik Politikaları" Projesi, Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi'nin ev sahipliğinde Bursalı gençlere anlatıldı. Bursa Kent Konseyi ofislerinde düzenlenen toplantıya, Nilüfer Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Harmancık Gençlik Meclisi, Avrasya Gençlik Federasyonu, Uludağ Üniversitesi Toplum Gönüllüleri Topluluğu, İznik Gençlik Meclisi, Bursa Gençlik ve Kültür Derneği, Tanıtım Gönüllüleri Derneği ve Bursa Gençlik Meclisi üyeleri katıldı.


Bursa Gençlik Meclisi Başkanı Hakan Darılmazlar, 'Yerel Gençlik Politikaları' çalıştayına ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Bursa Gençlik Meclisi'nin kentteki tüm gençleri bir araya getiren çatı kuruluşu olduğunu belirten Darılmazlar, "Buraya gelen gençler, istihdam ve kariyer alanında, yerel yönetime katılım alanında projeler üretiyor. Farklı projelerde yer alarak Bursa'ya katkı sağlıyor. Ulusal anlamda gençlik politikası oluşturulmasında geçmişten gelen çalışmalarımız vardı. Ulusal anlamdaki projelere de katkı sağladık. Sağlam temellere oturtulmuş ve mantıklı bir şekilde ilerleyen 'Yerel Gençlik Politikaları' projesine de katkı veriyoruz. Önümüzdeki günlerde çalışmayı kentteki tüm gençlik sivil toplum kuruluşlarına ve Marmara Bölgesi'nde yaymayı düşünüyoruz. Çalışmaları ne kadar geniş alana yayarsak ulusal anlamda oluşturulacak gençlik politikalarında o derece etkili oluruz. Bu eğitimi planlayan İzmit Belediyesi'ne teşekkür ediyorum" dedi.


Yerel Gençlik Politikaları' Projesi Koordinatörü Mehmet Beyhan ise, gençlerin yerel yönetimlere katılması için rol model belirlemeyi hedeflediklerini ifade etti. Proje kapsamında 51. toplantıyı Bursa'da yaptıklarını dile getiren Beyhan, "Bursa bizim için örnek bir il. Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi de Türkiye'deki en demokratik mekanizmalardan bir tanesidir. Bu kapsamda Bursa toplantısını ortaklaşa düzenliyoruz. Toplantılarda, yereldeki tüm gençleri bir araya getirerek yerelin sorunlarını tartışıyoruz. Çıkan sonuçlara yine kendimiz çözüm önerileri getiriyoruz. Çıkan sonuçları kitapçık haline getireceğiz. Paydaşlarımız arasında yer alan Gençlik ve Spor Bakanlığı, 19 Mayıs'a kadar gençlik politika belgesi çıkartmayı hedefliyor. Yaptığımız toplantılarda çıkan çıktılarda, belgeye önemli katkı sunacaktır" diye konuştu.


Marmara Bölgesi'ndeki çalışmaları Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi ile beraber yürüteceklerini anlatan Beyhan, gençlerin yerel politikalar yapım sürecine katılmasını önerdi.


Konuşmaların ardından 'gençlik altyapısı, 'sosyal içerme', 'sosyal hayatta gençlik', 'sağlık, spor ve çevre', 'demokrasi ve katılım bilinci', 'yerel demokratik katılım modelleri' başlıklarında atölye çalışmalarına geçildi. - BURSA

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2012 03:37 Kaynak: İHABebek dünyaya gelince ortaya çıktı! Mide bulandıran tecavüz iddiası
Konya'da DEAŞ üyesi Suriyeli yakalandı 2 ay önce ikinci bebeğini doğuran Özlem Ada Şahin, düzgün fiziğiyle herkesi mest etti