Son Dakika Haberleri: Spor Bakanı, Ligde Yabancı Sınırına Yeşil Işık Yaktı

Spor Bakanı, Ligde Yabancı Sınırına Yeşil Işık Yaktı

3 ay önce

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, "Yabancı sınırı konusu gündemimizde. Kulüpler Birliğiyle konuştuk, milli takımı olumsuz etkilediğini söyledik." dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın BakAnadolu Ajansı'nda yayınlanan Editör Masası'na konuk olarak AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Şenol Kazancı ile editörlerin sorularını yanıtladı.

Bakan Bak, yabancı sınırıyla ilgili gelebilecek kısıtlamayla ilgili de sinyal verdi, "Kulüpler Birliği ile görüşüyoruz." dedi.

Bakan'ın açıklamaları şu şekilde:

"YABANCILAR AĞIRLIKTA OLMASIN"

"Yabancı oyuncu sınırı konusu gündemimizde... Kulüpler Birliği ile görüşüyoruz. Bu konuda Galatasaray'ın 4 sene üst üste şampiyon olduğu dönemdeki yerli oyuncu sayısına da dikkat çekmemiz lazım. Kulüplerin yabancı oyuncularla yaptığı kontratlar var. Bunları hemen sonlandırın diyemeyiz. Ama kulüpler birliğiyle konuştuk, milli takımı olumsuz etkilediğini söyledik. Yabancıya karşı değilim ancak yabancı sayısının ağırlıkta olmaması gerektiğini düşünüyorum."


YORUMLAR


Yurttan Kaçan Küçük Kızları Takibe Alan Polis, Çiftlikteki Tehditli Cinsel İstismarı Ortaya Çıkardı Erkek Kavgası Mahkemede Bitti! Sosyal Medyada Kuzeninin Çıplak Fotoğraflarını Paylaştı

Show TV'nin İddialı Başlayan Dizisi Yuvamdaki Düşman, Reytinge Kurban Gitti