Son Dakika Haberleri: Spor Bakanı, Ligde Yabancı Sınırına Yeşil Işık Yaktı

Spor Bakanı, Ligde Yabancı Sınırına Yeşil Işık Yaktı

11 ay önce

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, "Yabancı sınırı konusu gündemimizde. Kulüpler Birliğiyle konuştuk, milli takımı olumsuz etkilediğini söyledik." dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Anadolu Ajansı'nda yayınlanan Editör Masası'na konuk olarak AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Şenol Kazancı ile editörlerin sorularını yanıtladı.

Bakan Bak, yabancı sınırıyla ilgili gelebilecek kısıtlamayla ilgili de sinyal verdi, "Kulüpler Birliği ile görüşüyoruz." dedi.

Bakan'ın açıklamaları şu şekilde:

"YABANCILAR AĞIRLIKTA OLMASIN"

"Yabancı oyuncu sınırı konusu gündemimizde... Kulüpler Birliği ile görüşüyoruz. Bu konuda Galatasaray'ın 4 sene üst üste şampiyon olduğu dönemdeki yerli oyuncu sayısına da dikkat çekmemiz lazım. Kulüplerin yabancı oyuncularla yaptığı kontratlar var. Bunları hemen sonlandırın diyemeyiz. Ama kulüpler birliğiyle konuştuk, milli takımı olumsuz etkilediğini söyledik. Yabancıya karşı değilim ancak yabancı sayısının ağırlıkta olmaması gerektiğini düşünüyorum."


YORUMLAR


Kadıköy, Dünyanın En Havalı 50 Semti Listesine Girdi Bakan Çavuşoğlu Anlaşmayı Duyurdu: Büyükelçiliklerimizi Karşılıklı Olarak Açıyoruz

Son Dakika! Galatasaray Deplasmanda Akhisarspor'a 3-0 Yenildi