Son Dakika Haberleri: Spor Bakanı, Ligde Yabancı Sınırına Yeşil Işık Yaktı

Spor Bakanı, Ligde Yabancı Sınırına Yeşil Işık Yaktı

17 gün önce

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, "Yabancı sınırı konusu gündemimizde. Kulüpler Birliğiyle konuştuk, milli takımı olumsuz etkilediğini söyledik." dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın BakAnadolu Ajansı'nda yayınlanan Editör Masası'na konuk olarak AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Şenol Kazancı ile editörlerin sorularını yanıtladı.

Bakan Bak, yabancı sınırıyla ilgili gelebilecek kısıtlamayla ilgili de sinyal verdi, "Kulüpler Birliği ile görüşüyoruz." dedi.

Bakan'ın açıklamaları şu şekilde:

"YABANCILAR AĞIRLIKTA OLMASIN"

"Yabancı oyuncu sınırı konusu gündemimizde... Kulüpler Birliği ile görüşüyoruz. Bu konuda Galatasaray'ın 4 sene üst üste şampiyon olduğu dönemdeki yerli oyuncu sayısına da dikkat çekmemiz lazım. Kulüplerin yabancı oyuncularla yaptığı kontratlar var. Bunları hemen sonlandırın diyemeyiz. Ama kulüpler birliğiyle konuştuk, milli takımı olumsuz etkilediğini söyledik. Yabancıya karşı değilim ancak yabancı sayısının ağırlıkta olmaması gerektiğini düşünüyorum."


YORUMLAR

Nazlı Çelik Ödülünü Şehitlere, Rakibi Fatih Portakal ise Ekip Arkadaşlarına İthaf Etti İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar, Yaşamını Yitirdi
İsrail Askerleri Tarafından Gözleri Bağlanarak Götürülen Filistinli Genç, Askeri Hapishanede Tutuluyor