Gençlik ve Spor Eski Bakanı Osman Aşkın Bak, Red Bull Formulaz'da Tahta Araba ile Yarıştı - Son Dakika

Gençlik ve Spor Eski Bakanı Osman Aşkın Bak, Red Bull Formulaz'da Tahta Araba ile Yarıştı

2 yıl önce

- Gençlik ve Spor eski Bakanı Osman Aşkın Bak, Red Bull Formulaz'da tahta araba ile yarıştıRİZE - Gelenekselleşen tahta arabaların mücadelesi Red Bull Formulaz, Rize'nin Ardeşen ilçesi, Tunca beldesinde düzenlenen etkinlikle gerçekleşti.

Gençlik ve Spor Eski Bakanı Osman Aşkın Bak, Red Bull Formulaz'da Tahta Araba ile Yarıştı, System.String[]

- Gençlik ve Spor eski Bakanı Osman Aşkın Bak, Red Bull Formulaz'da tahta araba ile yarıştı


RİZE - Gelenekselleşen tahta arabaların mücadelesi Red Bull Formulaz, Rize'nin Ardeşen ilçesi, Tunca beldesinde düzenlenen etkinlikle gerçekleşti. Gençlik ve Spor eski Bakanı Osman Aşkın Bak da tahta araba ile yarışmalarda yer aldı.

Bu yıl 10.'su düzenlenen organizasyon yine renkli görüntülere sahne oldu. 1900'lü yılların başında, bölge halkının yüksek tepelerden aşağıya inmek için kendi imkanları ile geliştirdikleri tahta arabalarla gerçekleşen yarışlar renkli görüntülere sahne olurken, bu yıl yarışlara Rize Milletvekili ve Gençlik ve Spor eski Bakanı Osman Aşkın Bak da katıldı. Düzenlenen Red Bull Formulaz tahta araba yarışlarını binlerce kişi izledi.

Kaskını ve koruyucu malzemelerini giyen Osman Aşkın Bak bu seneki organizasyonda tahta araba ile yarıştı. Yarışta birinci olan Osman Aşın Bak yarış öncesinde yaptığı açıklamada, "Formulaz yarışları artık dünya çapında bir üne sahip. Bugün de özel bir konuğumuz var. Sakarya milletvekilimiz ve Dünya Supersport Şampiyonumuz Kenan Sofuoğlu. Ona da geldiği için teşekkür ediyoruz. Burada adrenalin ve rekabet üst düzeyde. Atmosfer çok iyi. Doğa çok güzel, yemyeşil bir yerin ortasındayız. Biz de çocukken bu işleri yaptık. Amcaoğulları ile beraber tahta otomobiller tasarladık. Bizim zamanında sürdürdüğümüz geleneği şimdi gençler devam ettiriyor. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Bütün hemşehrilerimize ve vatandaşlarımıza da iyi bayramlar diliyorum" ifadelerini kullandı.

Gençlik ve Spor Eski Bakanı Osman Aşkın Bak, Red Bull Formulaz'da Tahta Araba ile Yarıştı

Haber Yayın Tarihi: 23.08.2018 05:55 Kaynak: İHA

YORUMLAR


Son Dakika

Vatandaş, deprem bölgesine gelen İmamoğlu'na çağrıda bulundu: Müteahhitler tutuklansın
Acun Ilıcalı çağrılara kulak verdi! Sosyal medya hesabından saat verip duyurdu Son dakika: Otomobilindeki kız arkadaşını öldürüp köprüden atlayarak intihar etti

Son Dakika Haberleri