Son Dakika Haberleri: Genco Erkal'dan "Nereye Gidiyoruz?"

Genco Erkal'dan "Nereye Gidiyoruz?"

7 yıl önce

Genco Erkal'ın "Nereye Gidiyoruz?" Sorusuna Yanıt, Muammer Karaca ve Kozzy Kozyatağı Kültür Merkezi'nde!

Genco Erkal'dan
Usta oyuncu Genco Erkal'ın; Aziz Nesin'in öykü, şiir, masal ve taşlamalarından uyarladığı tek kişilik oyunu "Nereye Gidiyoruz?" iki gün art arda, iki farklı sahnede! Erkal'ın, ülke olarak "Nereye gidiyoruz?" sorusuna yanıt aradığı oyunu; 13 Ocak 2012, Cuma akşamı Muammer Karaca Tiyatrosu'nda, 14 Ocak 2012, Cumartesi akşamı ise Kozzy Kozyatağı Kültür Merkezi'nde sahnelenecek.

Tüm yaşamı boyunca düşünceleri uğruna yılmadan mücadele veren bir aydının, Aziz Nesin'in bakış açısıyla ülkenin dertlerini ve insanlarını tanımayı hedefleyen "Nereye Gidiyoruz?"; ölümünün 15. yılında bu büyük gülmece ustasının gözünden ülkenin fotoğrafını çekiyor. Tiyatro duayeni Genco Erkal, oyunuyla; Aziz Nesin'in tüm yazılarında en etkileyici örneklerini verdiği Karagöz, Ortaoyunu, Meddah gibi geleneksel gösteri sanatlarımızı, masallarımızı, anlatı geleneğimizle çağdaş sanatın sentezini ustaca kullanarak, genç kuşaklara da tanıtılmasını amaçlıyor.

"Nereye Gidiyoruz?", içinde yaşadığımız toplumun çelişkilerini ve çıkmazlarını vurucu bir dille yansıtıyor. Kendine has tarzıyla izleyenleri çok güldürecek olan bu çağdaş meddah gösterisinde, Aziz Nesin'in yıllar önce kaleme aldığı metinlerin güncelliği izleyenleri şaşırtırken, Genco Erkal'ın müthiş enerjisi tüm salonu büyülüyor.

"Nereye Gidiyoruz?"un yönetmenliğini ve sahne tasarımını Genco Erkal üstlenirken; oyunun müzikleri Türkiye'nin ilk özgün film müziği sanatçılarından, mimar, müzisyen, tiyatro-sinema oyuncusu Arif Erkin tarafından hazırlanıyor. Özlem Kaya'nın giysi tasarımını, Hakan Özipek'in ışık tasarımını üstlendiği oyunda Karagöz tasvirleri Haluk Yüce tarafından yapılıyor.

Dostlar Tiyatrosu tarafından sahneye konan, Genco Erkal'ın tek kişilik oyunu "Nereye Gidiyoruz?"; 13 Ocak 2012, Cuma akşamı 20:30'da Muammer Karaca Tiyatrosu'nda, 14 Ocak 2012, Cumartesi akşamı ise yine 20:30'da Kozzy Kozyatağı Kültür Merkezi'nde!İstanbul İçin Bomba Kulis İddiası: CHP'de Üsküdar İçin Ünlü Sanatçı Berhan Şimşek'in Adı Geçiyor Gece Yarısı Baraja Çağırdığı Kız Arkadaşını Tüfekle Öldürüp İntihar Etti

15 Temmuz'un Sembol İsmi Tijen Karaş, Bakın Şimdi Ne Yapıyor!