Son Dakika Haberleri: Genco Erkal, 'Yaşamaya Dair' ile Boğaziçi Sahnesi'nde

Genco Erkal, 'Yaşamaya Dair' ile Boğaziçi Sahnesi'nde

4 yıl önce

Genco Erkal'ın Nazım Hikmet'in şiirlerinden uyarladığı "Yaşamaya Dair – Bursa Cezaevi'nden Mektuplar" isimli oyunu Boğaziçi Üniversitesi'nde sahneliyor.

Genco Erkal, 'Yaşamaya Dair' ile Boğaziçi Sahnesi'nde, System.String[]

Genco Erkal'ın  Nazım Hikmet'in şiirlerinden uyarladığı "Yaşamaya Dair –  Bursa Cezaevi'nden Mektuplar" isimli oyunu  Boğaziçi Üniversitesi'nde sahneliyor.  Boğaziçi Üniversitesi, 150. Yıl etkinlikleri kapsamında 3 Nisan Perşembe günü saat 20:00'de  Boğaziçi Üniversitesi Demir Demirgil Salonu'nda sahnelenecek oyunda, usta oyuncuya  Tülay Günal eşlik ediyor.

Genco Erkal'ın,  Nazım Hikmet'in ölümünün 50. yıldönümü için uyarlayıp yönettiği ve sahnelenmeye başladığı günden beri oldukça ses getiren "Yaşamaya Dair –  Bursa Cezaevi'nden Mektuplar"; ozanın,  Bursa Cezaevi'ndeki yaşamını ve eşi Piraye Hanım'a olan tutkusunu anlatıyor. Usta oyuncunun, Hikmet'in sürgün yılları ve vatan hasretine odaklandığı oyunda, izleyici adeta ozanın destansı yaşamındaki o yıllara doğru yolculuğa çıkıyor.

Piyano ve viyolonsel eşliğinde sahnelenen oyunda;  Fazıl Say,  Zülfü Livaneli,  Cem Karaca, Tarık Öcal,  Edip Akbayram,  Tolga Çebi,  Nadir Göktürk,  Timur Selçuk gibi bestecilerin  Nazım Hikmet şarkıları da seslendiriliyor.

Tarih: 3 Nisan 2014, Perşembe
Saat: 20:00
Yer:  Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampus / Demir Demirgil Salonu


Trump'ın BM'deki Konuşması, İsrail Başbakanı Netanyahu'yu Mest Etti Şeyma'nın Çılgın Danslarına Acun Etrafı İzleyerek Eşlik Etti
Büyük İlgi! Erdoğan, BM Salonuna Girer Girmez Bütün Gözler Ona Döndü