"Genel Sağlık Sigortası İçin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na Başvurun" - Son Dakika

"Genel Sağlık Sigortası İçin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na Başvurun"

03.01.2012 12:17

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Gölbaşı İlçe Müdürü Ali Rıza Tuzcu, 1 Ocak 2012 tarihi itibariyle sosyal güvencesi olmayanların da Genel Sağlık Sigortası kapsamına alınacağını belirtti.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Gölbaşı İlçe Müdürü Ali Rıza Tuzcu, 1 Ocak 2012 tarihi itibariyle sosyal güvencesi olmayanların da Genel Sağlık Sigortası kapsamına alınacağını belirtti.

Tuzcu, yaptığı yazılı açıklamada, yeşil kart sahibi olanlar ile yeşil kartlı olmayanlardan herhangi bir sosyal güvencesi olmayanların 1 Ocak 2012 tarihinden itibaren genel sağlık sigortası kapsamına alınacağını ifade etti.

1 Ocak 2012 tarihinden sonra yeşil kartlı olmayanlar ile herhangi bir sosyal güvencesi olmayanların Genel Sağlık Sigortası tescilinin Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından re'sen yapılacağını ifade eden Tuzcu, şu bilgileri verdi:

"Bu kişilerin 1 Ocak 2012 tarihinden itibaren bir ay içinde gelir tespiti için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları'na başvurmaları gerekmektedir. Yapılan gelir tespiti sonucunda aile içindeki kişi başına düşen gelir miktarının aylık tutarının asgari ücretin üçte birinden az olması halinde bu kişiler, primleri devlet tarafından karşılanacak. 1 Ocak 2012 tarihinden sonra yeşil kart vizesi dolanların vize tarihinin dolduğu tarihten itibaren bir ay içinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları'na müracaat ederek gelir tespiti talebinde bulunmaları gerekir. Gelir tespiti için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları'na ya da Sosyal Güvenlik Kurumu'na başvurmayanlardan ise asgari ücretin iki katı tutarı üzerinden hesaplanan genel sağlık sigortası primi alınacak."

 Genel Sağlık Sigortası İçin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na Başvurun

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel 'Genel Sağlık Sigortası İçin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na Başvurun' - Son Dakika


Son Dakika

Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilen İHA'da PKK şüphesi Real Madrid deplasmanda Barcelona'yı 3-1 mağlup etti Şişli'de lüks rezidansta silahlı saldırı: 2'si kadın 3 kişi yaralandı Erkek kardeşi tarafından öldürülen Melek Aslan'ın azmettiricisi Orhan Vatansever'in ifadesi ortaya çıktı Kuveyt ve Katar'da Hazreti Muhammed'e saygısızlık yapan Fransa'nın ürünlerine boykot Ermenistan Dışişleri Bakanı'na ünlü CNN muhabirinden soğuk duş! Paşinyan'ın sözleri soruldu, ne diyeceğini bilemedi Almanya'da Türk iş insanına polis şiddeti! İşçilerin önünde yere yatırılarak darbedildi Şafak Sezer, lüks villasını 9 milyon 700 bin TL'ye satışa çıkardı