Son Dakika Haberleri: Genelkurmay Başkanı Akar, Iraklı Mevkidaşı İle Referanduma Karşı Birlik Mesajı Verdi

Genelkurmay Başkanı Akar, Iraklı Mevkidaşı İle Referanduma Karşı Birlik Mesajı Verdi

24 gün önce

Genelkurmay Başkanı Akar, Iraklı mevkidaşı Ganimi ile bir araya geldi. İkilinin görüşmesinin ardından TSK'dan yapılan açıklamada referandumun gayrimeşru olduğu belirtilere işbirliği mesajı verildi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral  Hulusi Akar,  Irak Genelkurmay Başkanı Osman Ganimi ile bir araya geldi.

Bölgede yaşanan gelişmelerle ilgili değerlendirmelerde bulunmak üzere bu sabah  Ankara'ya gelen Ganimi, Genelkurmay Karargahı'nda Orgeneral Akar tarafından askeri törenle karşılandı.

İki Genelkurmay Başkanı'nın görüşmesinin ardından  TSK'dan yapılan açıklamada şöyle denildi:

Irak Genelkurmay Başkanı Orgeneral  Osman Ali Ferhud EL-GHANİMİ ve beraberindeki heyet, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi AKAR'ın resmi davetlisi olarak 23  Eylül 2017 Cumartesi günü temaslarda bulunmak üzere  Türkiye'ye gelmiştir.

"REFERANDUM GAYRİMEŞRU VE BÖLGEMİZİ TEHDİT EDİYOR"

Ziyaret kapsamında heyetler arası görüşmelerde;

IKYY'nin 25  Eylül 2017 tarihinde düzenleyeceğini açıkladığı gayrimeşru referandum başta olmak üzere bölgenin güvenliği ve istikrarını tehdit eden gelişmeler,

Bölgenin güvenliği ve istikrarının korunmasına yönelik işbirliği alanları,

Hudut güvenliği kapsamında mevcut işbirliğinin etkin şekilde sürdürülmesi konularında görüş alışverişinde bulunulmuştur.

TERÖR ÖRGÜTLERİYLE MÜCADELE KARARLIĞINA VURGU

Ayrıca DEAŞ ve  PKK başta olmak üzere tüm terör örgütleri ile ortak mücadele kararlılığı ve  Irak'ın toprak bütünlüğü ile siyasi birliğinin muhafaza edilmesinin önemi bir kez daha vurgulanmıştır.


ABD'de Vize Krizinin Bitmesi İçin 4 Şart Sundu, Türkiye Reddetti "Baykal'ın Beyin Ölümü Gerçekleşti" Yazan Spiker Emre Tilev, Twitter Hesabını Kapattı
Erdoğan'ın İstifasını İstediği AK Partili Niğde Belediye Başkanı Görevi Bıraktı