Genelkurmay, Yaralı Hacılar İçin Uçak Gönderiyor - Son Dakika

Genelkurmay, Yaralı Hacılar İçin Uçak Gönderiyor

27.09.2015 01:38
Genelkurmay, Yaralı Hacılar İçin Uçak Gönderiyor

Genelkurmay Başkanlığı, Mina'daki izdiham dolayısıyla yaralanan Türk hacıları yurda getirmek için Türk Hava Kuvvetleri'ne ait bir uçağın Cidde'ye hareket edeceğini açıkladı.

Genelkurmay başkanlığı Mina'da şeytan taşlama sırasında yaralanan hacıların Türkiye'ye dönüşünü sağlamak için Türk Hava Kuvvetlerine ait bir adet C-130 nakliye uçağı ve Sağlık Bakanlığına ait 12 personelden oluşan bir ekibi Suudi Arabistan'a gönderiyor.

AÇIKLAMA YAPILDI

Genelkurmay Başkanlığının konuyla ilgili olarak internet sitesinden yapılan açıklama şöyle: "24 Eylül 2015 Perşembe günü Mekke'nin Mina bölgesinde Hac ibadeti esnasında meydana gelen izdiham sonucunda içerisinde bazı Türk hacıların da yer aldığı pek çok insan vefat etmiş ve yaralanmıştır. Söz konusu elim olayda yaralanan Türk hacıların Türkiye'ye intikalini sağlamak maksadıyla; Türk Hava Kuvvetlerine ait bir adet C-130 uçağı içerisinde Sağlık Bakanlığına ait 12 personelden oluşan bir ekip ile birlikte 27 Eylül günü saat 17.00'de Etimesgut/ ANKARA'dan Cidde havaalanına hareket edecektir.

Bu vesileyle, meydana gelen üzücü olayda hayatını kaybeden eden Hacılarımıza Allah'tan rahmet ve kederli ailelerine başsağlığı; yaralanan Hacılarımıza acil şifalar temenni ediyoruz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

YORUMLAR (2)
500
Ünlü anketçiden gündem olan sözler: Türkiye'yi alma gücün varsa İstanbul'u verirsin, seçildikten 3 gün sonra kayyum atarsın Ünlü anketçiden gündem olan sözler: Türkiye'yi alma gücün varsa İstanbul'u verirsin, seçildikten 3 gün sonra kayyum atarsın Türk mutfağı, New York'ta Türkevi'nde tanıtıldı Türk mutfağı, New York'ta Türkevi'nde tanıtıldı Türkiye'deki Taliban karşıtı zirve neyin işaretçisi olabilir? Türkiye'deki Taliban karşıtı zirve neyin işaretçisi olabilir?
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Genelkurmay, Yaralı Hacılar İçin Uçak Gönderiyor - Son Dakika


Advertisement