Son Dakika Haberleri: Generaller Suriye Sınırında

Generaller Suriye Sınırında

8 yıl önce

Türkiye - Suriye sınır hattında gerilim artıyor. Türk generaller, sınır birliklerini denetledi.

Generaller Suriye Sınırında, System.String[]

Bugün sabah saatlerinde Gaziantep 5. Zırhlı Tugay Komutanlığı'ndan çıkış yapan askeri açların, Kilis 2'nci ve 3'üncü Hudut Taburu'na giriş yapmasının ardından Tümgeneral Sezai Bostancı ile Tuğgeneral Kahraman Güneş de bölgeye geldi.


Adana 6. Mekanize Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Sezai Bostancı ile Gaziantep 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Kahraman Güneş, Suriye sınırında incelemelerde bulundu, birlikleri denetledi.


Türkiye ile Suriye sınırında incelemelerde bulunan komutanlar daha sonra Öncüpınar 4. Hudut Bölük Komutanlığı'nı ziyaret etti. 2'nci Hudut Tabur Komutanı Binbaşı Salih Üstündağ'dan brifing alan Tümgeneral Bostancı ve Tuğgeneral Güneş, sınırdaki birlikleri denetledikten sonra kentten ayrıldı.


SINIR GÜNLERDİR HAREKETLİ


Önceki gün Hatay'ın İskenderun ilçesindeki 39'uncu Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı Şehit Teğmen Ahmet Tor Kışlası'nda çıkan 30'a yakın askeri araç, Suriye sınırına doğru gitti.


Şehit Teğmen Ahmet Tor Kışlası'ndan dün saat 16.45 sıralarında önce Tugay Komutanı Tuğgeneral Burhanettin Aktı'nın makam aracı, ardından da askeri araçlar çıktı.


Askeri araçların, Suriye sınırındaki Reyhanlı, Yayladağı ve Altınözü ilçelerinde konuşlandırılacağı öne sürüldü.


KİLİS'TE DE HAREKETLİLİK VAR


Önceki sabah saatlerinde de Gaziantep 5. Mekanize Zırhlı Tugayı'ndan 12 araçlık askeri konvoy, Kilis'e doğru yola çıkmıştı


Bölgede; 1 tank, sinyal kesici jammerlar ve diğer askeri unsurlardan oluşan 12 araçlık konvoy hazırlıklarını tamamladıktan sonra Gaziantep'teki General Ataman Kışlası'ndan hareket etti.


ZIRHLI ARAÇLAR SINIRA KAYDIRILMIŞTI


Önceki gün de Suriye sınırına askeri yığınak yapılmaya başlandığı haberleri gelmişti. Bölgeye yakın yerlerde bulunan zırhlı araçlar, Suriye sınırına kaydırıldı.


Diyarbakır yönünden gelen, aralarında TIR'lara yüklenmiş tankların da bulunduğu zırhlı araçlarla askeri sevkiyat gerçekleştirildi. Sıkı güvenlik önlemleri altında konvoy, Mardin'in Suriye sınırındaki Nusaybin ile Şırnak'ın Cizre İlçesi yönüne doğru gitti.

Haber Yayın Tarihi: 28.06.2012 04:36 Kaynak: DHAVergi cezalarında uzlaşmayla indirim
Tarım Bakanlığı'nın kara listesindeki bu çikolata ve içeceklere dikkat İYİ Parti İlçe Başkanlığı'ndan Bahçeli hakkında skandal paylaşım