Generaller Suriye Sınırında - Son Dakika

Generaller Suriye Sınırında

28.06.2012 16:36
Generaller Suriye Sınırında, System.String[]

Türkiye - Suriye sınır hattında gerilim artıyor. Türk generaller, sınır birliklerini denetledi.

Bugün sabah saatlerinde Gaziantep 5. Zırhlı Tugay Komutanlığı'ndan çıkış yapan askeri açların, Kilis 2'nci ve 3'üncü Hudut Taburu'na giriş yapmasının ardından Tümgeneral Sezai Bostancı ile Tuğgeneral Kahraman Güneş de bölgeye geldi.

Adana 6. Mekanize Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Sezai Bostancı ile Gaziantep 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Kahraman Güneş, Suriye sınırında incelemelerde bulundu, birlikleri denetledi.

Türkiye ile Suriye sınırında incelemelerde bulunan komutanlar daha sonra Öncüpınar 4. Hudut Bölük Komutanlığı'nı ziyaret etti. 2'nci Hudut Tabur Komutanı Binbaşı Salih Üstündağ'dan brifing alan Tümgeneral Bostancı ve Tuğgeneral Güneş, sınırdaki birlikleri denetledikten sonra kentten ayrıldı.

SINIR GÜNLERDİR HAREKETLİ

Önceki gün Hatay'ın İskenderun ilçesindeki 39'uncu Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı Şehit Teğmen Ahmet Tor Kışlası'nda çıkan 30'a yakın askeri araç, Suriye sınırına doğru gitti.

Şehit Teğmen Ahmet Tor Kışlası'ndan dün saat 16.45 sıralarında önce Tugay Komutanı Tuğgeneral Burhanettin Aktı'nın makam aracı, ardından da askeri araçlar çıktı.

Askeri araçların, Suriye sınırındaki Reyhanlı, Yayladağı ve Altınözü ilçelerinde konuşlandırılacağı öne sürüldü.

KİLİS'TE DE HAREKETLİLİK VAR

Önceki sabah saatlerinde de Gaziantep 5. Mekanize Zırhlı Tugayı'ndan 12 araçlık askeri konvoy, Kilis'e doğru yola çıkmıştı

Bölgede; 1 tank, sinyal kesici jammerlar ve diğer askeri unsurlardan oluşan 12 araçlık konvoy hazırlıklarını tamamladıktan sonra Gaziantep'teki General Ataman Kışlası'ndan hareket etti.

ZIRHLI ARAÇLAR SINIRA KAYDIRILMIŞTI

Önceki gün de Suriye sınırına askeri yığınak yapılmaya başlandığı haberleri gelmişti. Bölgeye yakın yerlerde bulunan zırhlı araçlar, Suriye sınırına kaydırıldı.

Diyarbakır yönünden gelen, aralarında TIR'lara yüklenmiş tankların da bulunduğu zırhlı araçlarla askeri sevkiyat gerçekleştirildi. Sıkı güvenlik önlemleri altında konvoy, Mardin'in Suriye sınırındaki Nusaybin ile Şırnak'ın Cizre İlçesi yönüne doğru gitti.

Generaller Suriye Sınırında
Generaller Suriye Sınırında

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Generaller Suriye Sınırında - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Cinsel ilişki sırasında prezervatifin gizlice çıkarılması tecavüz sayılıyor! İngiltere'de bu konuda ceza verilen tek bir olay var 12:10 Cinsel ilişki sırasında prezervatifin gizlice çıkarılması tecavüz sayılıyor! İngiltere'de bu konuda ceza verilen tek bir olay var Korona hastasından aldığı tükürüğü patronunun çayına karıştırdı! Mahkeme, ölümcül tuzağı affetmedi 11:57 Korona hastasından aldığı tükürüğü patronunun çayına karıştırdı! Mahkeme, ölümcül tuzağı affetmedi İstanbul'un göbeğinde silah sesleri! Gelinin babasının 4 kişiyi öldürdüğü anlar kamerada 11:45 İstanbul'un göbeğinde silah sesleri! Gelinin babasının 4 kişiyi öldürdüğü anlar kamerada
Tuğba Özay, felç geçirdi! Manavgat'ta çıkan yangında çiftliği yanmış 11:08 Tuğba Özay, felç geçirdi! Manavgat'ta çıkan yangında çiftliği yanmış ABD'deki 8.2'lik depremin görüntüleri korkuttu! Sokaklar siren sesleriyle inledi 10:54 ABD'deki 8.2'lik depremin görüntüleri korkuttu! Sokaklar siren sesleriyle inledi İYİ Partili İlay Aksoy'un paylaştığı Afgan mültecilerle ilgili video sosyal medyada tepki topladı 10:14 İYİ Partili İlay Aksoy'un paylaştığı Afgan mültecilerle ilgili video sosyal medyada tepki topladı
Bülent Ersoy, Bodrum tatilinde makyajsız görüntülendi 10:00 Bülent Ersoy, Bodrum tatilinde makyajsız görüntülendi Manavgat felaketinin sonucu gün ağarınca ortaya çıktı! Manavgat'taki yangın kareleri yürek burktu 09:13 Manavgat felaketinin sonucu gün ağarınca ortaya çıktı! Manavgat'taki yangın kareleri yürek burktu
Advertisement