Geniş Haber) Cumhurbaşkanı Erdoğan Samiha Ayverdi Anadolu Lisesi'nin Kurdele Kesim Törenine Katıldı - Son Dakika

Geniş Haber) Cumhurbaşkanı Erdoğan Samiha Ayverdi Anadolu Lisesi'nin Kurdele Kesim Törenine Katıldı

29.09.2017 18:31
Geniş Haber) Cumhurbaşkanı Erdoğan Samiha Ayverdi Anadolu Lisesi'nin Kurdele Kesim Törenine Katıldı, System.String[]

Haber-Kamera: Mehmet İlkay ÖZER İstanbul DHACumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samiha Ayverdi Anadolu Lisesinin kurdele kesim törenine katıldı.

Haber-Kamera: Mehmet İlkay ÖZER İstanbul DHA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samiha Ayverdi Anadolu Lisesinin kurdele kesim törenine katıldı. Zeytinburnu ilçesinde bulunan Samiha Ayverdi Anadolu Lisesi'nin tadilata uğradıktan sonraki açılış törenine katıldı. Özel bir firma tarafından yenilenen okulun açılışı için düzenlenen törene Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanı sıra Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, İstanbul Valisi Vasip Şahin ile yeni İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Mevlüt Yüksel katıldı. Erdoğan'ı okul girişinde öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Öğrencilerle sohbet eden Erdoğan daha sonra burada bulunanlara hitap etti. Sözlerine "2017 - 2018 eğitim, öğretim yılı içerisinde sizlerle bir arada olmanın mutluluğu içerindeyiz. Yeni eğitim, öğretim yılının başarılarla dolu olmasını temenni ediyorum" diyerek başlayan Erdoğan şöyle devam etti, " Samiha Ayverdi hanımefendi bizim edebiyat dünyamızın en önemli isimlerinden biriydi. Onun isminin yaşanır hale getirildiği bu güzel okulun eski hali bir harabeydi. Ama şimdi mimarisi ile her şeyi ile çok daha farklı güzel bir okul oldu. Buradan özellikle ilim, irfan sahibi yavrularımızın yetişmesi geleceğimizin teminatı olacaktır. Bu mutluluğu gözlerinizde görüyorum."

Erdoğan daha sonra okulun açılış kurdelesini kesti. Daha sonra yanındakilerle okulun içerisine giren Erdoğan bir müddet incelemelerde bulundu. Okul çıkışında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile küçük bir kız çocuğu ile yakından ilgilenirken, çevreden gelen fotoğraf çekilme isteklerini geri çevirmedi. Erdoğan daha sonra okuldan ayrıldı.

Görüntü Dökümü:

-------------------------

-Okuldan detaylar

-Bakan Yılmaz ve vali Şahin'in gelişi

-Erdoğan'ın gelişi

-Erdoğan'ın öğrencilerle konuşması

-Erdoğan'ın açıklamaları

-Kurdele kesimi

-Erdoğan'ın küçük çocukla konuşması

-Genel ve detay görüntüler

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Geniş Haber) Cumhurbaşkanı Erdoğan Samiha Ayverdi Anadolu Lisesi'nin Kurdele Kesim Törenine Katıldı - Son Dakika


Son Dakika

42 gündür kayıp olan kadının cesedi çuval içinde ormanlık alanda bulundu Trabzonspor'dan İrfan Can ve Visca açıklaması: İki futbolcuyla da ilgilenmiyoruz Göttingen Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Metin Tolan seçildi Meteoroloji uyardı: 36 ilde kar yağışı bekleniyor Son Dakika: Bakan Koca'dan Bilim Kurulu sonrası kısıtlama mesajı: Kontrolsüz gevşeme dalgalanmalara yol açabilir Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elon Musk ile görüştü Nesrin Cevadzade diziden ayrılıyor mu? Yasak Elma'nın fragmanı kafaları karıştırdı Acun Ilıcalı'nın 20 yıllık sağ kolu Birol Doğan istifa etti