George Floyd paylaşımı yapan Yusuf Yerkel'e madenciye tekme attığı fotoğrafı hatırlattılar - Son Dakika

George Floyd paylaşımı yapan Yusuf Yerkel'e madenciye tekme attığı fotoğrafı hatırlattılar

Sosyal medya kullanıcıları, polis tarafından öldürülen George Floyd hakkında bir paylaşım yapan eski Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel'e 2014 yılında Soma'da madenciye tekme attığı fotoğrafı hatırlattı.

301 madencimizin yaşamını yitirdiği 2014 yılındaki Soma faciasında protestocu bir maden işçisine tekme atan eski Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel'in George Floyd'un ölümüyle ilgili yaptığı paylaşım sosyal medyada gündem oldu.

BÜYÜK TEPKİ ÇEKMİŞTİ

Manisa Soma'da 2014 yılında meydana gelen maden faciasında 301 maden işçisi hayatını kaybetmişti. Yaşanan facianın ardından başlayan protesto eylemlerinde polisin müdahale ettiği bir işçiye tekme atarken fotoğraflanan dönemin Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel tepki çekmişti.

TEKME ATTIĞI FOTOĞRAF ÜZERİNDEN YÜKLENDİLER

Yusuf Yerkel'in önceki günlerde ABD polisi tarafından öldürülen George Floyd ile ilgili tweet atması Twitter'da gündem oldu. Paylaşımında "ABD'deki protestoların bu kadar büyümesinin altında galiba Floyd'un öldürülme olgusunun etrafında aşikar hale gelen H. Arendt'ın ifadesiyle 'kötülüğün sıradanlığı' olgusu yatıyor. Sıradan beyaz bir polisin korkunç bir şeyi 'her zamanki iş' gibi yapıyor olması bardağı taşırdı" ifadelerini kullanan Yerkel'e sosyal medya kullanıcıları madenciye tekme attığı fotoğraf üzerinden yüklendi.

Son Dakika

18:12 Oto kiralama işi yapan bir vatandaş, kiraladığı otomobilin içinde ceset buldu 15:53 Bay Yanlış dizisinin çekildiği ultra lüks ev ünlü şarkıcının çıktı 15:28 Esra ve Ceyda Ersoy kardeşlerin köpekleri için yaptırdığı mezarlık sosyal medyada gündem oldu 13:41 "Bu pazar milletvekili seçimi olsa kime oy verirsiniz?" anketi! AK Parti ile CHP'nin arasındaki fark 6 puan 13:40 Uzmanlardan sahte altın uyarısı: Güvendiğiniz yerden alın 13:29 Tokat'taki bakır madeninde altın bulundu 12:37 Ezine'nin 40 yıllık sanayi sitesi hayali gerçek oluyor 11:53 En düşük maaş kaç lira olacak? İşte memur ve emeklinin temmuzda alacağı zamlı aylıklar 11:37 Selçuklu döneminden günümüze kadar gelen Konya'nın eşsiz lezzetlerinden fırın kebabı damak çatlatıyor 11:23 Ayasofya tartışmaları hakkında konuşan Kemal Kılıçdaroğlu: İtiraz etmeyeceğiz 11:20 Ünlü sunucu Kelly Brook'tan cinsel ilişki itirafı: Yaş ilerledikçe daha iyi oluyor 10:53 Koronavirüs vakalarında artış görülen Bursa'da tepki çeken görüntüler 09:19 30 yıl önce askerimizi şehit eden saldırganlar sınır ötesi operasyonla yakalandı 09:14 Son dakika: 4 işçinin hayatını kaybettiği fabrikanın sahibi suskunluğunu bozdu 22:19 Erzincan'da sel felaketi böyle geldi! Gerilim hattı direkleri saniyeler içinde devrildi