Geri dönüşüm konusunda vatandaşlar bilinçlendiriliyor - Son Dakika

Geri dönüşüm konusunda vatandaşlar bilinçlendiriliyor

1 gün önce

Nevşehir Belediyesi tarafından evsel atıkların geri dönüşüme kazandırılması için ev ve iş yerlerinde vatandaşlara yönelik bilgilendirme çalışması yapılıyor.

Geri dönüşüm konusunda vatandaşlar bilinçlendiriliyor, System.String[]

Nevşehir Belediyesi ile Almanya Neuss Belediyesi'nin geri dönüştürülebilir atıkların kaynağında ayrı şekilde toplanarak yeniden ekonomiye kazandırılması amacıyla hazırladığı AB Projesi kapsamında, Nevşehir' in Güzelyurt, 2000 Evler ve 15 Temmuz Mahallelerine 117 adet Akıllı Geri Dönüşüm Kutuları yerleştirildi.

Nevşehir Belediyesi adına Nevşehir Ekoloji ve Sosyal Hayatı Geliştirme Derneği (NEVEKO)'nun ortak olduğu proje kapsamında kağıt, cam, metal ve plastik gibi evsel atıkların kaynağında ayrı olarak toplanması hem çevresel zararların ortadan kalkmasına hem de bunların yeniden ekonomiye kazandırılması hedeflenirken, konuyla ilgili vatandaşların bilinçlendirilmesi için de çalışmalar yürütülüyor.

Türkiye ve AB arasındaki Şehir Eşleştirme Hibe Programı kapsamında Hazine ve Maliye Bakanlığı Merkezi Finans ve İhale Birimi tarafından da desteklenen proje kapsamında hazırlanan el broşürleri çeşitli mahallelerdeki ev ve işyerlerine dağıtılarak proje hakkında vatandaşlara bilgiler veriliyor.

Haber Yayın Tarihi: 16.01.2020 04:29 Kaynak: BültenlerSon Dakika

Son saha araştırmasına göre Türk halkının büyük çoğunluğu Libya Tezkeresi'ni destekliyor
İmamoğlu cemevleriyle ilgili soruya Diyanet'in faiz kararıyla yanıt verdi Mahalle bakkalına giren iş insanı, vatandaşları sevince boğdu! Veteriner Hekimler Odası vatandaşları uyardı: Ölü kuşlara sakın dokunmayın

Son Dakika Haberleri