Gesiad, Cidde'ye Ticaret Köprüsü Kurdu - Son Dakika

Gesiad, Cidde'ye Ticaret Köprüsü Kurdu

19.01.2012 12:45
Gesiad, Cidde'ye Ticaret Köprüsü Kurdu, System.String[]

Kayseri Genç Sanayici ve İşadamları Derneği (GESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Kınaş ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, Cidde'de düzenlenen Suudi Arabistan-Türkiye Ticaret ve Yatırım Köprüsü Programı'nda Kayseri'yi temsil etti.

Kayseri Genç Sanayici ve İşadamları Derneği (GESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Kınaş ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, Cidde'de düzenlenen Suudi Arabistan- Türkiye Ticaret ve Yatırım Köprüsü Programı'nda Kayseri'yi temsil etti.

GESİAD Yönetim Kurulu üyeleri, Cidde'de düzenlenen Suudi Arabistan-Türkiye Ticaret ve Yatırım Köprüsü Programı'na katıldı. Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'la da bir araya gelen GESİAD Üyeleri, Suudi Arabistan şirketleriyle iş görüşmeleri yaptı. Maden, gıda, tekstil, enerji, inşaat, mobilya ve sağlık sektöründen işadamlarının katıldığı programda, GESİAD'ın çatı kuruluşu olan TUSKON ile Cidde Ticaret ve Sanayi Odası arasında ikili işbirliği anlaşması imzalandı.

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın şahitliğinde TUSKON Başkan Vekili Ahmet Ciğer ve Cidde Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Saleh Abdullah Kamel'in imza attığı anlaşmaya göre, her iki kurum karşılıklı olarak birbirine bilgi verecek. Anlaşmaya göre, Türk ve Suudi işadamları arasında gerçekleştirilen yatırımlar desteklenecek. Ayrıca karşılıklı fuar organizasyonları düzenlenecek.

Programla ilgili değerlendirmelerde bulunan GESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Kınaş, Kayserili işadamları olarak Suudi Arabistan'a önem verdiklerini kaydetti.

Suudi Arabistan'da Kayserili işadamlarının değerlendirebileceği çeşitli ticari alanların olduğunun altını çizen Kınaş, "Suudi Arabistan'da petrol üretiminin dışında büyük yatırımlar var. İki ülke arasındaki ticaret maalesef yeterli değil. Bu toplumlar arasındaki iyi ilişkilerin ticarete yansımasını bekliyoruz. Çatı kuruluşumuz TUSKON'un her iki ülke işadamlarını bir araya getirme çabalarına destek vermeye devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

Gesiad, Cidde'ye Ticaret Köprüsü Kurdu

- Kaynak: CHA

Son Dakika Ekonomi Gesiad, Cidde'ye Ticaret Köprüsü Kurdu - Son Dakika Ekonomi

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Rus savaş uçakları İdlib'de ılımlı muhaliflerin eğitim kampını vurdu Aslı Hünel ve Saruhan Hünel'in babaları koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti Nevşehir'de otobüste genç kıza cinsel saldırıda bulunan şahıs şoför tarafından yakalandı Son Dakika! Aliyev, Ermenistan'a silah gönderen ülkelere yüklendi: Listesi bende var, ateşkes isteyen niye silah gönderir? 6 aylık hamile eşinin gözleri önünde öldürülmüştü! Olayın görüntüleri ortaya çıktı Polis peşlerine düşünce 1 kilo esrarı yola döktüler Yarı çıplak haldeki genç, 5. kattan böyle düştü Danla Bilic'ten gündemi sarsacak sözler: Enes Batur yıllardır bana aşık