"Gezen Sinema Tırı" Çubuk'ta - Son Dakika

"Gezen Sinema Tırı" Çubuk'ta

19.11.2020 15:07

Ankara'nın Çubuk ilçesinde Aile Destek Merkezindeki kursiyer kadınlar, çocuklarıyla "Gezen Sinema Tırı"nda film izlemenin keyfini yaşadı.

Ankara'nın Çubuk ilçesinde Aile Destek Merkezindeki kursiyer kadınlar, çocuklarıyla "Gezen Sinema Tırı"nda film izlemenin keyfini yaşadı.

Çubuk Kaymakamlığı ve İlçe Belediyesinin desteğiyle Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından tarihi İzzet Korman Konağı'nda açılan Aile Destek Merkezi'ndeki (ADEM) kursiyerlere yönelik program düzenlendi.

Merkezdeki kurslara katılan kadınlar, çocuklarıyla Çubuk Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü iş birliğiyle hayata geçirilen "Gezen Sinema Tırı"nda, Burak Aksak'ın yazıp yönettiği, başrollerinde Fatih Artman, Hande Doğandemir, Cengiz Bozkurt, Sadi Celil Cengiz'in yer aldığı "Bana Masal Anlatma" filmini izledi.

ADEM'in koordinatörü Merve Özbey Yücebaş, AA muhabirine, ilçede sinemaya hiç gitmeyen kadınların ve çocukların bulunduğunu söyledi.

En önemli eğitim aracının tiyatro ve sanat olduğunu vurgulayan Yücebaş, "Özellikle kadınlarımız kültür ve sanatla buluştukça hayatlarında büyük değişiklikler yaşadıklarını görüyoruz. Onun için kursiyerlerimizi sinemaya gitmemiş çocuklarımızı belediye başkanımız sayesinde sinemayla buluşturduk. Hem kadınlarımız hem de çocukları çok mutlu odular." diye konuştu.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 'Gezen Sinema Tırı' Çubuk'ta - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Cemal Hünal, sağlık sorunları nedeni ile Survivor 2021'e veda etti Selçuk Bayraktar, Akıncı PT-3 ile yuvadan uçmadan önce son selfiesini çekti Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan İBB'nin mobil ekmek büfelerine yasak Meteoroloji'den 28 Ocak'ta İstanbul için kar uyarısı Cumhurbaşkanı Erdoğan için "Sözde" ifadesini kullanan Kılıçdaroğlu'nun adı bulvardan silindi Sereney Sarıkaya rekor bir ücret karşılığında ATV'nin yeni dizisiyle ekranlara dönüş yapıyor Makedonya'dan sınır dışı edilen Sedat Peker suskunluğunu "Yanvar Katliamı" ile bozdu Bulgaristan'daki taşkın Edirne'ye su maymunlarını getirdi