Gezginler, Van'daki Çocuklar İçin "Mutluluk" Taşıdı - Son Dakika

Gezginler, Van'daki Çocuklar İçin "Mutluluk" Taşıdı

29.01.2019 20:50

Ankara'dan Van Gölü Ekspresi ile yola çıkan 195 gezgin, sırt çantalarına yükledikleri oyuncak, kıyafet ve kitapları Van'daki çocuklara hediye etti.

Ankara'dan Van Gölü Ekspresi ile yola çıkan 195 gezgin, sırt çantalarına yükledikleri oyuncak, kıyafet ve kitapları Van'daki çocuklara hediye etti.

Türkiye'nin farklı bölgelerinden kişilerin oluşturduğu InterTurkey ekibi, çocuklar için sırt çantalarına yükledikleri malzemelerle Ankara'dan yola çıktı.

36 saatlik yolculuğun ardından Bitlis'in Tatvan ilçesine ulaşan gezginler, buradan Van Gölü Feribotu ile Van'a geçti.

Yarıyıl tatili dolayısıyla kapalı olan İpekyolu ilçesindeki üç okulda, önceden haber verilen öğrencilere oyuncak, kıyafet ve kitap dağıtan 195 gezgin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrüllah Yavuzer ve idareciler ile sohbet etti.

İnter Doğa Derneği Başkanı Bilal Özdemir, sosyal sorumluluk projesi kapsamında 7 yıldır yardım çalışmaları yürüttüklerini söyledi.

Dernek üyesi İrem Şekerci ise çocukların yüzünü güldürebilmek için Van'a geldiklerini ifade etti.

Sosyal medya, aile, komşu ve öğrencilerin desteğiyle çocuklar için hediyeler aldıklarını anlatan Şekerci, "Çocukların yüzünde inanılmaz bir mutluluk var. Çok heyecanlıydık. Çocuklar, gece uyumadıklarını, bizi beklediklerini söylediler. Kardeşlerimizin yüzünün güldüğünü görmek için kar kış demeden gerek otostopla gerekse trenle yola çıkarak geldik. İyi ki gelmişiz. Çocukların yüzündeki gülümseme dünyadaki her şeye bedel." dedi.

Dernek üyesi Halit Seferoğlu da Van'daki kardeşlerinin yüzlerinin güldüğünü görünce mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Öğrencilerden Sinem Yüce de ziyaretten dolayı çok mutlu olduğunu ifade ederek, "Getirdikleri hediyeler önemli değil. O yorucu yollardan geçerek, bizi sevdikleri için gelmeleri çok önemli. Onları çok seveceğiz." dedi.

Gezginler, Van'daki Çocuklar İçin Mutluluk Taşıdı
Gezginler, Van'daki Çocuklar İçin Mutluluk Taşıdı
Gezginler, Van'daki Çocuklar İçin Mutluluk Taşıdı
Gezginler, Van'daki Çocuklar İçin Mutluluk Taşıdı

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Gezginler, Van'daki Çocuklar İçin 'Mutluluk' Taşıdı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Serbest meslek sahibi bir şahıs, evinde başından vurulmuş bir halde bulundu Serbest meslek sahibi bir şahıs, evinde başından vurulmuş bir halde bulundu "Kimse hayal kurmasın" diyen ünlü anketçi: Kararsız ve dar gelirli seçmene sesini duyuran seçimi kazanır Arkadaşlarını öldürmekle kalmadılar, panikle aradıkları ambulansı da Arkadaşlarını öldürmekle kalmadılar, panikle aradıkları ambulansı da "Çocuklar aramış" diyerek geri yolladılar İstanbul Okmeydanı'nda giriş ve çıkışlar kapatıldı! Araçlar didik didik aranıyor İstanbul Okmeydanı'nda giriş ve çıkışlar kapatıldı! Araçlar didik didik aranıyor Koronayı unutup yardım kuyruğuna girdiler, yapılan anos hayallerini suya düşürdü Koronayı unutup yardım kuyruğuna girdiler, yapılan anos hayallerini suya düşürdü Acıların en büyüğü! Umutlarla beklediği hastane kapısından, minik oğlunun cansız bedeni ile çıktı Acıların en büyüğü! Umutlarla beklediği hastane kapısından, minik oğlunun cansız bedeni ile çıktı Son Dakika: Bir İngiliz savaş gemisi, mayıs ayında Karadeniz'e geçiş için Türkiye'ye bildirimde bulundu Son Dakika: Bir İngiliz savaş gemisi, mayıs ayında Karadeniz'e geçiş için Türkiye'ye bildirimde bulundu TikTok videosu çekmediğiniz bir burası kalmıştı! Türbedeki görüntülere tepki yağıyor TikTok videosu çekmediğiniz bir burası kalmıştı! Türbedeki görüntülere tepki yağıyor