"Gezi Olayları Hepimize Mesaj Vermiştir" - Son Dakika

"Gezi Olayları Hepimize Mesaj Vermiştir"

11.06.2013 15:32

Batman Üniversitesi Rektörü Uluçam, "Çevre yanmasın, kirlenmesin diye çevreyi yakıp yıkıyorsak bu amaç iyi bir amaç değil." dedi.

Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Uluçam, Gezi Parkı olaylarıyla ilgili "Demokratik toplumlarda herkesin kendi iradesini, kendi benliğini ifade edeceği ortamı olmalıdır, ama yakarak yıkarak değil. Çevre yanmasın, kirlenmesin diye çevreyi yakıp yıkıyorsak bu amaç iyi bir amaç değil." diye konuştu.

Üniversitede Peyzaj Mimarları Odası Batman İl Temsilciliği tarafından "İmar Planları ve Ekolojik Planlama Paradoksu' konulu panel düzenlendi. Üniversitenin konferans salonunda verilen panele, Batman Belediye Başkan Vekili Serhat Temel, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdüsselam Uluçam, Batman Vali Yardımcısı Şener Çağlar, Batman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aydın Durmuş, Mimarlık Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Çoban'ın yanı sıra akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

BAŞKAN VEKİLİ TEMEL: GEZİ OLAYLARI HEPİMİZE MESAJ VERMİŞTİR

Panel, Panel Başkanı Arjen Rıza Turan ve Peyzaj Mimarları Odası Genel Sekreteri Redife Kolçak'ın açılış konuşmasıyla başladı. Panel öncesi söz alan Batman Belediye Başkan Vekili Serhat Temel, Taksim'de yaşanan Gezi olaylarına dikkat çekti. Başkan Vekili Temel "Gezi olayları aslında bir anlamda Türkiye'deki tüm yöneticilere bir mesaj niteliği taşıyor." dedi.

Temel, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Gezi olayları aslında tek Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik değil, tüm ülkedeki yöneticilere yönelik mesajlar içeriyor. Cumhuriyet tarihi boyunca ilk defa böyle bir eylem ülke yöneticilerine yoğun mesajlar göndermiştir. Bizim aldığımız mesaj, yöneticilerin alacakları kararlarda halkın da taleplerini dinlemesi yönündedir. Dolayısıyla yapacağımız her çalışmayı, çalışmaları ve projelere halkın taleplerini de dikkate alarak yapmalıyız. Batman Belediyesi olarak biz bu yaklaşımla çalışmalarımızı yapacağız. Bu nedenle bugün burada düzenlenen bu panel çok anlamlıdır."

REKTÖR ULUÇAM: YAKARAK YIKARAK ÇEVRE KORUNMAZ

Başkan Vekili Temel'den sonra söz alan Rektör Prof. Dr. Uluçam, doğanın önemine vurgu yaparak "Doğaya değer vermemeliyiz. Demokratik toplumlarda herkesin kendi iradesini, kendi benliğini ifade edeceği ortamı olmalıdır, ama yakarak yıkarak değil. Çevre yanmasın, kirlenmesin diye çevreyi yakıp yıkıyorsak bu amaç iyi bir amaç değil." dedi.

Program, Prof. Dr. Ali Demirsoy, Prof. Dr. Adnan Kaplan, Dr. Oktan Nalbantoğlu, Peyzaj Mimarları Odası Genel Sekreteri Redife Kolçak, Batman Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Mehmet Demiral'in konuşmasıyla sürdü.

Program sonunda panelistlere plaketleri Rektör Prof. Dr. Uluçam ve Batman Belediye Başkan Vekili Temel tarafından verildi.

 Gezi Olayları Hepimize Mesaj Vermiştir
 Gezi Olayları Hepimize Mesaj Vermiştir

Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel 'Gezi Olayları Hepimize Mesaj Vermiştir' - Son Dakika


Son Dakika

MAK Danışmanlık'tan çarpıcı analiz: 18 yıllık AK Parti iktidarında muhalefetin topyekün sahaya indiğini ilk kez görüyoruz İtalya Kupası maçında kural hatası yapan Roma'ya hükmen mağlubiyet cezası verildi Milli Eğitim Bakanı Selçuk: 15 Şubat'tan sonra kapsamlı bir telafi programına hazırlanıyoruz Reklam teklifi alan Aleyna Tilki gözünü yükseklere dikti: Tarkan ya da Ajda Pekkan oynarsa düşünürüm Bakan Soylu'nun annesine küfreden şüpheli "Cumhurbaşkanı'na Hakaret"ten tutuklandı İngiltere Başbakanı Johnson: Yeni mutasyon öncekinden daha öldürücü Twitter, Trump'ın fotoğrafını paylaşıp intikam çağrısı yapan Hamaney'in hesabını askıya aldı Tokat'ta 10 kişide koronavirüsün mutasyona uğramış hali görüldü