Gezi Parkı davası Silivri'de başladı: Kimler yargılanıyor, sanıklar nerede, iddianamede neler var? - Son Dakika

Gezi Parkı davası Silivri'de başladı: Kimler yargılanıyor, sanıklar nerede, iddianamede neler var?

24.06.2019 12:08
Gezi Parkı davası Silivri'de başladı: Kimler yargılanıyor, sanıklar nerede, iddianamede neler var?, System.String[]

2013 Gezi Parkı eylemleri ile ilgili içlerinde iş insanı Osman Kavala ve gazeteci Can Dündar'ın da olduğu 16 sanıklı dava Pazartesi günü Silivri'de görülmeye başlandı. 657 sayfalık iddianamde ikisi hali hazırda tutuklu sanıklar için ayrı ayrı 606 yıldan 2 bin 970 yıla kadar hapis isteniyor.

2013 Gezi Parkı eylemleri ile ilgili içlerinde iş insanı Osman Kavala ve gazeteci Can Dündar'ın da olduğu 16 sanıklı dava pazartesi günü Silivri'de görülmeye başlandı.

657 sayfalık iddianamede ikisi tutuklu 16 sanık için ayrı ayrı 606 yıldan 2 bin 970 yıla kadar hapis istenirken sanıklardan Açık Toplum Vakfı, TESEV, TEMA ve Tarih Vakfı başta olmak üzere gibi pek çok sivil toplum kuruluşunun kuruculuğunu yapmış olan Anadolu Kültür A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala yaklaşık iki yıl süren tutukluluğunun ardından ilk kez duruşmaya çıkıyor. Diğer tutuklu sanık Bernard van Leer Vakfı Türkiye Temsilcisi Yiğit Aksakoğlu da aynı şekilde ilk duruşmasına 7 ay sonra çıkıyor.

Gezi Parkı davası Silivri'de başladı: Kimler yargılanıyor, sanıklar nerede, iddianamede neler var?

Kaynak: Euronews.com

Son Dakika Dünya Gezi Parkı davası Silivri'de başladı: Kimler yargılanıyor, sanıklar nerede, iddianamede neler var? - Son Dakika Dünya


YORUMLAR

Son Dakika

Maradona'nın ölümüyle ilgili kan donduran itiraf! Acı gerçek ortaya çıktı Sigara içerken uyuya kalan yaşlı adam, canından oldu Bu yıl Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nda engelli bir asgari ücretli de yer alacak "Millet İttifakı'nın çatı adayı kim olsun?" anketinde ilk iki sırada İmamoğlu ve Yavaş var Daimler, korona nedeniyle çalışanlarına toplamda 160 milyon euro ikramiye verecek Görüntüler büyük tartışma yaratacak! Bir markaya ait şekerleme ürünlerini evde çıplak elle doldurdu Ahmet Çakar, canlı yayında Rıdvan Dilmen'i bombaladı: Kimsin lan sen? Annesini, "Seni hangi silahla öldüreyim?" diyerek tehdit eden üvey babasını pompalıyla vurdu