Son Dakika Haberleri: Gıda Bankası İhtiyaç Sahiplerinin Yanında

Gıda Bankası İhtiyaç Sahiplerinin Yanında

4 ay önce

Salihli Belediyesi bünyesinde 2 yıl önce kurulan Gıda Bankası ve Sosyal Market evi kentteki ihtiyaç sahiplerinin umudu olmaya devam ediyor.

Gıda Bankası İhtiyaç Sahiplerinin Yanında, System.String[]
Salihli Belediyesi bünyesinde 2 yıl önce kurulan Gıda Bankası ve Sosyal Market evi kentteki ihtiyaç sahiplerinin umudu olmaya devam ediyor.

Salihli Belediyesi, dar gelirli ailelere destek olmak ve ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla oluşturulan Gıda Bankası ile ihtiyaç sahibi bin 500 aileye destek olmaya devam ediyor.  Salihli Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde,  Salihli Belediye Başkanı  Zeki Kayda tarafından 2015 yılında vatandaşların hizmetine açılan Gıda Bankasında tespit edilen yardıma muhtaç aileler gıda kartları ile istedikleri şekilde alışverişlerini hiçbir ücret ödemeden yapabiliyor.

Sosyal belediyecilik anlayışını her zaman ön planda tuttuklarını söyleyen Belediye Başkanı  Zeki Kayda, "Salihli'mizde maddi durumu iyi olmayan vatandaşlarımıza el uzatarak, sağ elin verdiğini sol el görmemeli anlayışıyla tespitlerde bulunduğumuz ailelere gıda kartları vererek belirlediğimiz günlerde gıda bankasına gelip onurları kırılmadan alışveriş yapma imkanı sağlıyoruz. Gıdadan temizlik ürünlerine kadar 32 çeşit üründen oluşan temel ihtiyaç malzemelerini, vatandaşlarımız kendi ihtiyaçlarına göre seçerek alabiliyor. Aynı zamanda Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturduğumuz ekibimiz ile ev temizliğinde güçlük çekenlere ev temizliği ve engelli vatandaşlarımıza tekerlekli sandalye, bez ve sosyal market evi ile kıyafet, ayakkabı gibi yardımlarda bulunuyoruz. Mağdur olan ailelerimize sahip çıkacağız ve yanlarında olmaya devam edeceğiz" diye konuştu. - MANİSA
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Ezeli Rakip Yunan Leonidis, Naim Süleymanoğlu'na Tabutunu Öperek Veda Etti NATO Skandalının Altından 2018 Planı Çıktı! Operasyon Yapmak İstiyorlar
Milli Haltercimiz Naim Süleymanoğlu'yla İlgili En Komik Hikaye: Kardeşim Biz Pezevenk miyiz?