Gıda İşletmelerine Onay ve Kayıt İşlemi Uyarısı - Son Dakika

Gıda İşletmelerine Onay ve Kayıt İşlemi Uyarısı

13.01.2012 11:00
Gıda İşletmelerine Onay ve Kayıt İşlemi Uyarısı, System.String[]

Bartın Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Yusuf Alagöz, gıda işletmelerinin onay ve kayıt işlemlerini yaptırmak zorunda olduklarını bildirdi.

Bartın Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Yusuf Alagöz, gıda işletmelerinin onay ve kayıt işlemlerini yaptırmak zorunda olduklarını bildirdi.

Alagöz, gazetecilere yaptığı açıklamada, üreten, satan, tüketime sunan ve depolayan tüm gıda işletmelerinin 31 Aralık'a kadar Gıda Hijyeni Yönetmeliği'ndeki işletme gerekliliklerini yerine getirmek zorunda olduğunu söyledi.

Onay işlemi kapsamına et ve et ürünleri ile süt ve süt ürünleri tesislerinin girdiğini anlatan Alagöz, şunları kaydetti:

"İlgili gıda işletmeleri faaliyete geçmeden önce, şartlı onay belgesi, daha sonra da onay belgesi almak zorundadır. Kayıt işlemlerine tabi tesisler fırın, pastane, market, bakkal, manav, kasap, kahvehane, restoran, lokanta, pideci ve büfe gibi her türlü gıda işletmeleridir. Süresi içinde kayıt işlemlerini yaptırmayan üretim yerleri 2 bin 375 lira, perakende iş yerleri ise bin 187 lira idari para cezası ile cezalandırılır. Onay işlemlerini yaptırmayan üretim yerlerine ise 11 bin 875 lira, depo ve satış merkezlerine de 5 bin 937 lira para cezası uygulanacaktır."

- BARTIN

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Gıda İşletmelerine Onay ve Kayıt İşlemi Uyarısı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Emekli Yunan Amiral Andoniadis, Atina'nın tezlerini çürüttü: Oruç Reis herhangi bir ihlalde bulunmadı Ermenistan'dan bir PKK taktiği daha! Sınır bölgesine Rus bayrakları diktiler Prof. Dr. Naci Görür, İstanbul depreminde riskli bölgeleri açıkladı: Haliç'ten başlayıp Silivri'ye giden 10 km içindeki kuşak çürük Azerbaycan ordusu, Ermenistan işgalindeki Gubadlı'yı iki taraftan kuşattı! Bölge her an kontrol altına alınabilir İstanbul'da trafik denetimlerinde "uyuşturucu kiti" kullanılmaya başlandı Düğün konvoyu gibi süslenen 3 araçta 16 göçmen yakalandı Mastürbasyon davasında istediği karar çıkmayan koca, eşi ve kızından örnek verdi: Ya onlar görseydi ne olacaktı? Paşinyan'ın kızı Ermenileri delirtti: Hayallerimiz ve hedeflerimiz başarısız oldu