Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden Uyarı - Son Dakika

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden Uyarı

12.01.2012 17:00
Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden Uyarı, System.String[]

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hasan Irkın, 2 Haziran tarihine kadar her yaştaki sığır cinsi hayvanın küpelenmesine müsaade edildiğini bildirdi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hasan Irkın, 2 Haziran tarihine kadar her yaştaki sığır cinsi hayvanın küpelenmesine müsaade edildiğini bildirdi.

Irkın, yaptığı açıklamada, küpesiz ve kayıtsız hayvanların pazarlara sokulmadığı ve mezbahalarda kesiminin yapılmadığı gibi hayvancılık desteklerinden de faydalanamayacağını belirtti.

Küpelenme işlemi yapılan hayvanların ülke hayvan kayıt sistemine dahil olduğunu ifade eden Irkın, "2 Haziran tarihinden sonra yirmi günlükten büyük hayvanlar küpelenmeyecek. 1 Ocak 2013 tarihine kadar da her yaşta koyun, keçi küpelenmesine müsaade edilecek. Söz konusu tarihten sonra da altı ayını geçmiş küçükbaş hayvanlar küpelenmeyecek ve hayvan sahiplerine cezai işlem uygulanacak" dedi.

- GÜMÜŞHANE

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden Uyarı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Hezimetin faturası ona kesildi: Ermenistan askeri istihbarat biriminin başkanı General Hovanes görevden alındı Dünyada sadece Tokat'ta çıkan milyonlarca yıllık taş, işlendikten sonra gramı 700 dolardan satılıyor Kocasına mesaj atan Özlem Parlu'nun üzerine yürüyen Selin Ciğerci'ye hapis istemiyle dava açıldı Kılıçdaroğlu'ndan İstanbul Valisi'ne tepki: Senin arabanda Türk bayrağı dalgalanıyor, gereğini yapmak zorundasın ABD'li eski kaleci Tim Howard'ın segilisi Segura, "Sadece saçımı gösteriyorum" deyip üstsüz poz paylaştı Son Dakika: Mersin Anamur'da orman yangını! 50 hane boşaltıldı, Mersin-Antalya karayolu kapatıldı Fransa'dan Erdoğan'ın boykot çağrısına anlamsız yanıt: Türkiye içişlerimize karışmamalı Kayınvalidesinin kabrinin bulunduğu mezarlıktaki çeşmelerin akmadığını gören damat, sondaj yaparak 21 metreden su çıkardı