Giresun'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlandı - Son Dakika

Giresun'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlandı

29.10.2020 12:49

Giresun'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlandı Giresun'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 97. yıl dönümü Giresun Valiliği binasının önünde düzenlenen törenle kutlandı.

Giresun'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlandı

GİRESUN - Giresun'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 97. yıl dönümü Giresun Valiliği binasının önünde düzenlenen törenle kutlandı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 97. yıl dönümü Giresun Valiliği önündeki Atatürk Anıtı'nın bulunduğu alanda kutlandı. Giresun Valisi Enver Ünlü, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Erhan Demir, Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can ve İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş'ın katılımıyla düzenlenen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Daha sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Cumhuriyet Bayramı Mesajı' okundu.

Giresun Valisi Enver Ünlü'nün günün anlam ve önemine dair yaptığı konuşmada, "Bugün geçmişimizden aldığımız güçle, ezelden ebede büyük umutlar ve emin adımlarla birlik ve beraberlik içerisinde yürürken, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Türk Milletinin Karakterine ve Geleneklerine En Uygun İdare' olarak ifade ettiği geleceğimizin teminatı, dirilişin sembolü Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. Yılını kutlamanın haklı gururunu ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz. Milletimizin, gelişmesini ve kalkınmasını, birlik beraberlik ve kardeşliğini hedef alan iç ve dış mihraklar, binlerce yıllık güçlü devlet geleneğimiz ve medeniyet tasavvurumuz, güçlü toplum ve ordumuz ve yine milletimizin karakterin de mündemiç olan milli, manevi değerler ve üstün hasletler karşısında hiç şüphesiz ki başarılı olamayacak ve asil milletimiz güçlü adımlarla büyük hedeflerine doğru emin adımlarla yürümeye devam edecektir" dedi.

Konuşmaların ardından etkinlikler, Giresun Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından yapılan 'Atatürk' temalı resim sergisi ile devam etti. Son olarak Giresun Belediyesi Bandosu tarafından çalınan marşlarla birlikte program sona erdi.

Ümit Özdağ: Merkez biziz, herkes kendi konumunu buna göre belirlesin Ümit Özdağ: Merkez biziz, herkes kendi konumunu buna göre belirlesin Karşıyaka'da 96. Yıl Kutlamaları Karşıyaka'da 96. Yıl Kutlamaları 96'ncı Gazi Koşusu yarın koşulacak 96'ncı Gazi Koşusu yarın koşulacak
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Giresun'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlandı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement