Giresun'da 'atapark' Projesinin Temeli Atıldı - Son Dakika

Giresun'da 'atapark' Projesinin Temeli Atıldı

12.01.2012 15:27
Giresun'da 'atapark' Projesinin Temeli Atıldı, System.String[]

İçinde belediye ofisi, turizm danışma bürosu, hediyelik eşya reyonu, tuvaletler, süs havuzu ve süs bitkilerinin yer alacağı Atapark projesinin temeli atıldı.

İçinde belediye ofisi, turizm danışma bürosu, hediyelik eşya reyonu, tuvaletler, süs havuzu ve süs bitkilerinin yer alacağı Atapark projesinin temeli atıldı.

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, temel atma töreninde yaptığı konuşmada, "Kentler büyük parkları ve rekreasyon alanlarıyla simgeleşir. Giresun'un simgesi olan Atapark'a ilk kazmayı vurup temelini atmaktan onur ve mutluluk duyuyorum." dedi. Aksu, Atapark'ın 1982 yılında Giresun'a kazandırıldığını söyledi. Ancak parkın zaman ve şartlar içinde değişime ihtiyaç duyar hale geldiğine dikkat çekerek, "Giresun Belediyesi olarak Giresun'un vitrini olan Atapark'ımızı ihtiyaçlara cevap verecek şekilde yeniden yapımına başlamış bulunuyoruz." diye konuştu.

Atapark projesi ile bölgenin yeni çehresine kavuşturulacağını vurgulayan Aksu, proje kapsamında parkın toplam alanının 4 bin 700 metrekare olacağını, ayrıca Alparslan Caddesi'nin trafiğe kapatılarak parka dahil edileceğini vurguladı. "Parkımızda bir tane belediye ofisi, bir tane turizm danışma bürosu, iki tane hediyelik eşya reyonu, lostra salonu, erkek, bayan ve engelli tuvaletleri, 3 farklı süs havuzu, manolya, erguvan ve süs kirazı ağaçları yer alacak" diyen Aksu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Yaklaşık bir milyon liraya mal olacak olan proje şehrimizin yeni sembol değerlerinden biri olacak. Projemiz en geç 200 gün içerisinde halkımızın ve kentimize gelen misafirlerimizin hizmetine açacağız."

Kentlerin büyük parkları ve rekreasyon alanlarıyla simgeleştiğini hatırlatan Başkan Aksu, "Şehrin simgesi olan Atapark'ı Giresun'un yüz akı ve gurur kaynağı yapacak bu projeye ilk kazmayı vurup temelini sizlerle birlikte atmaktan onur ve mutluluk duyduğumu bilmenizi isterim. Bu mutluluğu bizlerle paylaşmak için törenimize katılan herkese teşekkür ediyorum. Yeni Atapark'ımızın şehrimize hayırlı olmasını diliyorum." şeklinde konuştu.

Dua edilmesinin ardından Belediye Başkanı Kerim Aksu, Emniyet Müdürü Hikmet Bulak ve Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Karadere projenin temelini attılar.

Giresun'da 'atapark' Projesinin Temeli Atıldı

Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel Giresun'da 'atapark' Projesinin Temeli Atıldı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Fenerbahçe, Palmeiras'ta forma giyen golcü futbolcu Miguel Borja'nın transferi için kolları sıvadı 23:31 Fenerbahçe, Palmeiras'ta forma giyen golcü futbolcu Miguel Borja'nın transferi için kolları sıvadı Hüseyin Avni Coş, kalp krizi sonucu 62 yaşında hayatını kaybetti 23:09 Hüseyin Avni Coş, kalp krizi sonucu 62 yaşında hayatını kaybetti Konya'da 7 kişinin öldürüldüğü olaydan yeni detaylar! Katliam geliyorum demiş 22:55 Konya'da 7 kişinin öldürüldüğü olaydan yeni detaylar! Katliam geliyorum demiş
Çöp kovasıyla kavga eden adam kameraya yansıdı 22:10 Çöp kovasıyla kavga eden adam kameraya yansıdı Konya'daki aile katliamının nedeninin 10 yıllık husumet olduğu ortaya çıktı 20:54 Konya'daki aile katliamının nedeninin 10 yıllık husumet olduğu ortaya çıktı Konya'da 7 kişinin öldürüldüğü katliam evinden ilk görüntü! Cansız bedenler avluya dizildi 20:07 Konya'da 7 kişinin öldürüldüğü katliam evinden ilk görüntü! Cansız bedenler avluya dizildi
Tolgahan Sayışman'ın 48 yaşındaki kayınvalidesi Albana Abazi, güzelliğiyle olay oldu 18:56 Tolgahan Sayışman'ın 48 yaşındaki kayınvalidesi Albana Abazi, güzelliğiyle olay oldu Muhtar öldürüldü, yeğeni de intikam almak için katilin kardeşini öldürdü 18:29 Muhtar öldürüldü, yeğeni de intikam almak için katilin kardeşini öldürdü
Advertisement