Son Dakika Haberleri: Giresun'da Okullara Kar Tatili

Giresun'da Okullara Kar Tatili

5 yıl önce

Giresun'da etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde eğitim öğretime 1 gün ara verilirken, 531 köy yolundan 390'ı ulaşıma kapandı.

Giresun'da Okullara Kar Tatili, System.String[]
Giresun'da etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde eğitim öğretime 1 gün ara verilirken, il genelinde 531 köy yolundan 390'ı ulaşıma kapandı. Giresun-Sivas karayolunda da ulaşım Eğribel Geçidi'ndeki yoğun tipi ve kar yağışı nedeniyle dün gece yarısından itibaren sağlanamıyor.Aşırı kar yağışı nedeniyle,  Alucra,  Bulancak,  Çamoluk,  Dereli,  Doğankent,  Güce ve  Şebinkarahisar ilçelerindeki tüm okullar,  Giresun Merkez,  Görele,  Piraziz ve  Tirebolu ilçelerinde de taşımalılar ile köy okullarında eğitim öğretime bugün ara verildi.Yoğun kar yağışı nedeniyle  Giresun'da 390 köy yolu da ulaşıma kapandı. İl Özel İdaresi'nden alınan bilgilere göre,  Giresun merkezde 23,  Alucra'da 33,  Bulancak'ta 50,  Çamoluk'ta 26,  Çanakçı'da 13,  Dereli'de 31,  Doğankent'te 7,  Espiye'de 26,  Eynesil'de 2,  Görele'de 18,  Güce'de 15,  Keşap'ta 24,  Piraziz'de 15,  Şebinkarahisar'da 59,  Tirebolu'da 28 ve  Yağlıdere'de de 20 olmak üzere 390 köyle ulaşım sağlanamıyor. Kapalı köy yollarının açılması için İl Özel İdaresi'ne ait ekiplerin çalışmalarını sürdürdüğü bildirildi.Öte yandan Eğribel Geçidi'nde etkili olan aşırı kar yağışı ve tipi nedeniyle Giresun-Sivas karayolu ulaşıma kapandı.Dün geceden beridir yolun ulaşıma kapalı olduğu öğrenilirken,  Giresun'un iç kesimlerde bulunan  Şebinkarahisar,  Alucra ve  Çamoluk ilçeleri ile Sivas'la olan karayolu bağlantısı sağlanamıyor.

Sosyal Medya Fenomeni Cansu Taşkın'a Açıkça Soruldu: Bakire misin? Her Şey Bir Şüpheyle Başladı! DNA Testi Yaptıran Baba, Ortağını Öldürdü
Samsun'da İki Grup Arasındaki Tartışma Katliamla Bitti: 4 Ölü, 1 Yaralı