Son Dakika Haberleri: Giresun Turizmde İlgi Odağı Olmaya Başladı"

Giresun Turizmde İlgi Odağı Olmaya Başladı"

4 yıl önce

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Giresun Adası, yaylalar, Zeytinlik Semti Evleri'nden detaylar Vali Hasan Karahan ile röportaj Yavuzkemal Belde Belediyesi Başkanı Abdullah Önal ile röportaj "Giresun turizmde ilgi odağı olmaya başladı" Giresun Valisi Karahan: "Giresun son yıllarda artan şekilde turizmde ilgi odağı olmaya başladı.

Giresun Turizmde İlgi Odağı Olmaya Başladı

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ :

Giresun Adası, yaylalar, Zeytinlik Semti Evleri'nden detaylar

Vali Hasan Karahan ile röportaj

Yavuzkemal Belde Belediyesi Başkanı Abdullah Önal ile röportaj "Giresun turizmde ilgi odağı olmaya başladı"

Giresun Valisi Karahan:

"Giresun son yıllarda artan şekilde turizmde ilgi odağı olmaya başladı. Ordu-Giresun Havaalanı ile birlikte ulaşımın çok rahatlaması bu sene ciddi bir patlama olacağını gösteriyor"

Giresun Valisi Hasan Karahan, son yıllarda yapılan yatırımlar ve Ordu-Giresun Havaalanının açılmasıyla kentin turizmde ilgi odağı olmaya başladığını, bu yıl turizmde ciddi patlama beklendiğini belirtti.


Karahan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kentin tarihi özelliklerine dikkati çekerek, Giresun Adası, kale ve Zeytinlik evlerinin turistlere sunulabilecek ciddi hazine olduğunu ifade etti. Karahan, "Bunların daha iyi tanıtılması için çalışmalarımız devam ediyor. Zeytinlik evlerini iyileştirilmesi projemiz var. Özel teşebbüs, oradaki evleri restore ederek kullanıma açıyor." dedi.


Kentteki turizmle ilgili gelişmeleri anlatan Karahan, şunları söyledi:


"Giresun son yıllarda artan şekilde turizmde ilgi odağı olmaya başladı. Bu yıl da ilginin artarak devam edeceğini düşünüyoruz. Artık yatırımcılar turizmin istikrar vaat eden sektör olduğunu gördüler, yeni yatırımlar başladı. Tamamlanan yatırımlarımız var, özellikle konaklama, yeme, içme yerleri anlamında ilave yatırımlar oldu. Onun dışında turizm alanında, Ordu-Giresun Havaalanıyla birlikte ulaşımın çok rahatlaması bu sene ciddi bir patlama olacağını gösteriyor."


"Yaylaların yol sorununu çözdük"


Karahan, Giresun Adası'nı geçen yıl 25 bin kişinin ziyaret ettiğini, bu sayının ikiye katlanarak 50 bin olacağını düşündüklerini kaydetti.


Yaylaların yol sorunu çözdüklerini belirten Karahan, "Gerek Kümbet yaylamızın, gerek Kulakkaya yaylamızın yol çalışmaları tamamlandı. Bir saat sürmeden iki yaylamıza da asfalt yol üzerinden ulaşmak mümkün. Bunların talebin artırdığını, tur ziyaretlerini artırdığını görüyoruz." diye konuştu.


Karahan, yaylalarda görülmesi gereken bir çok yer olduğunu ifade ederek, Kuzalan Şelalesinin mavi gölüyle, travertenleriyle Pamukkale'nin küçük bir benzeri olduğunu söyledi.


Giresun'un birçok yaylasının bağlı bulunduğu Dereli ilçesinin Yavuzkemal Belde Belediyesi Başkanı Abdullah Önal da "Yaylalarımızın turizm hareketliliği günden güne artarak devam ediyor. Bundan sonra artarak devam edeceğini düşünüyoruz. Yerli ve yabancı turistlerin ilgisi fazla." dedi.

Haber Yayın Tarihi: 08.06.2016 03:59 Kaynak: AATekirdağ'da ikinci doğal gaz rezervi bulundu
Davutoğlu'ndan Erdoğan'a jet yanıt: Buradan meydan okuyorum Yeni partinin adı ve logosu ortaya çıktı: YAP