Son Dakika Haberleri: Giresun Valisi Karahan, Karagöl Yaylası'nda İncelemelerde Bulundu

Giresun Valisi Karahan, Karagöl Yaylası'nda İncelemelerde Bulundu

4 yıl önce

Vali Hasan Karahan, Karagöl Yaylası'nda incelemelerde bulundu.

Giresun Valisi Karahan, Karagöl Yaylası'nda İncelemelerde Bulundu, System.String[]
Vali Hasan Karahan, Karagöl Yaylası'nda incelemelerde bulundu. 

Yaylayı gezen Karahan, bölgede gölet, otel ve kayak pist yapılacak alanları inceledi, ilgililerden bilgiler aldı. 

Karahan, yaptığı açıklamada, Ordu- Giresun Havalimanı'na 72 kilometre uzaklıkta olan ve turizm yatırım alanı ilan edilen yaylanın bir cazibe merkezi olacağını ifade ederek, şunları söyledi:

"Giresun 400'den fazla yaylası ile yayla cenneti olan bir şehrimiz. Yaylalarımızı koruyarak turizme kazandırma amacı ile yaptığımız çalışmalar ile Giresun Türkiye'de ön plana çıkıyor. Bu yıl geçen yıllara oranla Giresun turizminde gözle görülür bir artış yaşıyoruz. Yerli ve Arap turistler tüm yaylalarımızdan faydalanıyor ve döviz bırakıyorlar. Karagöl Projesi Türkiye'de Karadeniz'i ve Giresun'u ön plana çıkaracak harika bir proje, biz de proje ile yakından ilgileniyor, süratle ve doğayı koruyarak hayata geçmesi için çalışıyoruz."

AK Parti Giresun Milletvekili Adem Tatlı ise, yaptığı açıklamada, Karagöl Yaylası'nda uygulanacak projenin Türkiye'de yayla turizminin yıldızı olacağını kaydederek, bölgenin yeşil yol kapsamına alındığını bildirdi.
Haber Yayın Tarihi : 06.08.2015 02:35 Kaynak: AAİki Çocuk Babası Çiftçi: 160 TL'lik Borç için Bana Tecavüz Ettiler Sosyal Medya Fenomeni Selin Ciğerci, Cinsiyet Değiştirme Uygulamasıyla Yeniden Erkek Oldu! CNN Türk'ün Müdürü Bora Bayraktar'dan Ekrem İmamoğlu'nun Katıldığı Program Hakkında Açıklama!