Giresun Yerel Yönetimler Şurası - Son Dakika

Giresun Yerel Yönetimler Şurası

18.02.2012 16:40
Giresun Yerel Yönetimler Şurası, System.String[]

AK Parti Yerel Yönetimler Genel Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Nusret Bayraktar, "Türkiye'nin 2023 vizyonuna uygun olarak daha yukarılara taşınabilmesinin anahtarı, siyasi iktidarımızın ve istikrarımızın devam etmesine bağlıdır" dedi.

AK Parti Yerel Yönetimler Genel Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Nusret Bayraktar, " Türkiye'nin 2023 vizyonuna uygun olarak daha yukarılara taşınabilmesinin anahtarı, siyasi iktidarımızın ve istikrarımızın devam etmesine bağlıdır" dedi.

Bayraktar, İl Özel İdare Kültür Sitesi Salonu'nda düzenlenen Yerel YÖnetimler Şurası'nda yaptığı konuşmada, yerel yönetimlerin talep, istek ve beklentilerini dinlemek için bir araya geldiklerini belirtti.

AK Parti Hükümetinin siyasetteki temel referansının, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı olduğu dönemdeki başarılarının olduğuna dikkati çeken Bayraktar, "Partimiz, genel başkanımızın bu referansıyla iktidar olmuştur. Halkımız o dönemlerdeki yerel yönetimlerin, bu kadro, çalışma esas ve usulleriyle merkezi yönetimde de başarılı olacağına inanmış ve partimizi iktidara getirmiştir" dedi.

Bayraktar, AK Parti'nin dünya ve Cumhuriyet tarihinde eşi benzeri olmayacak tarzda, üç dönem üst üste oylarını artırarak iktidar olan tek siyasi parti olduğuna işaret ederek, şöyle konuştu:

"AK Parti, hizmetini halka ve inancına dayandırarak sürdürmüş, halkın mutluluğunu, memleketin menfaatlerini kendi çıkarlarından üstte tutmuştur. Son dönemlerde Avrupa ve dünyanın birçok ülkelerindeki ekonomik bunalımlara rağmen Türkiye ekonomik göstergeler, siyasi istikrarı, güven ve itibarıyla örnek gösterilen ülkeler arasına girmiştir. Bunda en büyük pay halkımızındır. Çünkü AK Parti'yi halkımız göreve getirmiştir. Türkiye'de istikrar sürüyorsa, hele hele bu Ergenekon yapılanmalarının Türkiye'nin içinde oluşturduğu olumlu olumsuz tablolar, AB başta olmak üzere birçok ülkedeki ekonomik krizler, Ortadoğu'daki olumsuz gelişmelere rağmen Türkiye dimdik ayakta durabiliyorsa, bu AK Parti'nin siyasi istikrarının ve istikrarının sağlam zeminler üzerinde ayağa bastığının göstergesidir. Türkiye'nin 2023 vizyonuna uygun olarak daha yukarılara taşınabilmesinin anahtarı, siyasi iktidarımızın ve istikrarımızın devam etmesine bağlıdır. Bunda yerel yönetimlerimizin önemli rolü olacaktır."

İl Genel Meclisi Başkanı Osman Öden, AK Parti İl Başkanı Sabri Öztürk, Merkez İlçe Başkanı Çetin Çakıroğlu, Kadın Kolları İl Başkanı Hatice Kocaoğlu, AK Partili ilçe ve belde belediye başkanları ile partililerin katıldığı toplantı, daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

- GİRESUN

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Giresun Yerel Yönetimler Şurası - Son Dakika


Son Dakika

Yol ortasında duran köpeği ezip, yoluna devam etti! O anlar kameraya yansıdı PFDK'dan Gaziantep FK Teknik Direktörü Sumudica'ya 4 maç ceza geldi Demet Akalın'ın "İnsan bir erkeğin gücünü istiyor" sözleri sosyal medyada tepkiyle karşılandı Yunanistan'ın "Yunan savaş gemileri Oruç Reis'i bölgeden uzaklaştırdı" iddiasına Türkiye'den yalanlama geldi Azerbaycan ordusunun Karabağ'da esir aldığı Ermeni askerlerin görüntüsü yayınlandı Karabağ'ın İran sınırı tamamıyla Azerbaycan kontrolüne geçti Çipli kimlik kartıyla elektronik kimlik doğrulama sistemiyle ilgili esaslar belirlendi! İşte detaylar Kaymakamdan ismini yanlış söyleyen CNN Türk muhabirine soğuk duş!