Giresun yoğunluk yaşanan caddelerde HES kodu uygulamasından memnun - Son Dakika

Giresun yoğunluk yaşanan caddelerde HES kodu uygulamasından memnun

23.02.2021 15:33

- Giresun yoğunluk yaşanan caddelerde HES kodu uygulamasından memnun Giressun'da korona virüs salgınında yaşanan artışın ardından şehirde yoğunluğun yaşandığı 2 caddeye, 'Hayat Eve Sığar' kodu ile giriş uygulaması başlatıldı.

- Giresun yoğunluk yaşanan caddelerde HES kodu uygulamasından memnun

GİRESUN - Giressun'da korona virüs salgınında yaşanan artışın ardından şehirde yoğunluğun yaşandığı 2 caddeye, 'Hayat Eve Sığar' kodu ile giriş uygulaması başlatıldı. Vatandaşlar, HES kodu sorgulaması yapıldıktan sonra caddelere alınıyor.

Türkiye'de koronavirüs salgınında en çok vaka artışının yaşandığı 5 ilden biri olan Giresun'da, salgının kontrol altına alınabilmesi için sıkı tedbirler uygulanıyor. Hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağının ardından cadde ve sokaklarda vatandaşların yeniden yoğunluk oluşturmaması için şehrin en işlek caddelerinde HES kodu uygulaması başlatıldı. Bugün sabah saatlerinde Gazi Caddesi'ne gelen polis, mahalle bekçisi ve zabıta ekipleri, cadde güzergahını barikatlarla kapattı. Devamında Atatürk Meydanı'nın da bulunduğu Alpaslan Caddesi'nde de barikatla önlem alan ekipler, caddelere vatandaşların girişini kontrollü olarak sağladı. Alınan tedbirler kapsamında, giriş ve çıkış noktasında bekleyen güvenlik güçleri, caddeye girecek olan vatandaşların HES kodlarını almaya başladı. HES kodu olmayan vatandaşların ise caddeye girişine müsaade edilmedi.

-Vatandaşlar uygulamadan memnun

Sabah saatlerinde caddelerin barikatlarla kapatılmaya başlaması vatandaşları da memnun etti. Vatandaşlar, barikatlarla kapatılan caddelerde insan yoğunluğunun fazla olduğunu belirterek, " Yoğunluğun olduğu caddelerde yapılan bu uygulama sağlımız açısında oldukça önemlidir. Bir uygulama varsa uymak zorundayız. Uyulmadığında görüyoruz ki Giresun en çok vaka görülen iller sıralamasında. Giresun'da Gazi Caddesi ve Alpaslan Caddesi'nde insan yoğunluğu fazlaydı. İnsanlar bazen maske takmıyordu. Toplum sağlığımız için çok güzel bir uygulamadır." İfadelerine yer verildi.

Öte yandan HES kodu uygulamasının yapıldığı Alpaslan Caddesi üzerinde Hacımiktad camii önüne yapılan etli pilav dağıtımındaki yoğunluk ve kuyruk ise dikkat çekti.

Giresun yoğunluk yaşanan caddelerde HES kodu uygulamasından memnun
Giresun yoğunluk yaşanan caddelerde HES kodu uygulamasından memnun
Giresun yoğunluk yaşanan caddelerde HES kodu uygulamasından memnun
Giresun yoğunluk yaşanan caddelerde HES kodu uygulamasından memnun

Kaynak: İHA

Son Dakika Sağlık Giresun yoğunluk yaşanan caddelerde HES kodu uygulamasından memnun - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Üç büyükşehir, 'Kontrollü Normalleşme' dönemine bu tedbirlerle girdi Burcu Çağrı, ilişkilerini reddeden Emre Altuğ'u paylaştığı fotoğraflarla ifşaladı Kafası karışanlar dikkat! İşte madde madde kalkan kısıtlamaların tablosu Müge Anlı'dan canlı yayında tepki çeken gaf: Eskortun tecavüze uğrayıp ağlamasının anlamı yok Oyuncu Naz Elmas eşinin kucağında poz verdi Yol yapım çalışması nedeniyle taşınan asırlık türbenin içi boş çıktı Evine çağırdığı usta, talihsiz kadına cinsel ilişki teklifinde bulundu: Bir kere öpsem ne olur? Maddi hasarlı kaza sonrası araçtan inen kadın sürücü feci şekilde can verdi