Girişimcilik Zirvesi 2018 Gerçekleştirildi - Son Dakika

Girişimcilik Zirvesi 2018 Gerçekleştirildi

26.02.2018 17:08
Girişimcilik Zirvesi 2018 Gerçekleştirildi, System.String[]

Anadolu Üniversitesi Girişimcilik Kulübü, "Girişimcilik Zirvesi 2018" etkinliği için Öğrenci Merkezi fuaye alanında bir araya geldi.

Anadolu Üniversitesi Girişimcilik Kulübü, "Girişimcilik Zirvesi 2018" etkinliği için Öğrenci Merkezi fuaye alanında bir araya geldi.

"Zamana Karşı Yarış" ve "24 Saatte Fikrini Geliştir" mottoları ile yola çıkan Girişimcilik Kulübü üyeleri, 24 saat boyunca süren etkinlikte yaratıcı fikirler üretebilmek için sabahladı.

"Girişimcilik ülke ekonomisin en önemli parçalarından biri"

Etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştiren Girişimcilik Kulübü Akademik Danışmanı Prof. Dr. Nurcan Turan, "Hepiniz burada olmakla aslında diğer öğrencilerden ne kadar farklı olduğunuzu ortaya koymuş oldunuz. Ekonomik kalkınmada girişimciliğin önemi yadsınamaz. Girişimci denilince yıllardır akla hep büyük girişimciler, büyük yatırımcılar geliyor ama ülkemizdeki işletmelerin oranına baktığımızda yüzde 99'dan fazlasının KOBİ'lerden yani küçük orta büyüklükteki işletmelerden oluştuğunu görüyoruz. Kısacası girişimlerinizde küçük başlayıp işlerinizi ilerletme şansınız çok fazla. Bu anlamda bu etkinliğin de gelecekte sizlere büyük fayda sağlayacağını düşünüyorum. Hepinize iyi ve başarılı bir etkinlik diliyorum" ifadelerini kullandı.

"24 saat boyunca etkinlik"

Her yıl farklı çalışmalar üzerine yoğunlaştıklarını ifade eden Girişimcilik Kulübü Başkan Yardımcısı Buse İpek, "Bu zirve ile aslında kampüste 24 saat boyunca interaktif bir şekilde etkinlik düzenleyen tek kulübüz diyebiliriz. Üyelerimiz bu etkinlik ile 24 saat boyunca bir arada çalışıyor ve hiç tanımadığı insanlarla ortak bir konu hakkında tartışıp, fikir yürütüyorlar. Her sene farklı konular üzerine çalışmalar yürütüyoruz. Bu seneki konumuz daha çok teknoloji ile ilgili. Teknoloji alanında uzman kişilerden oluşturduğumuz bir jürimiz var. Onlar da etkinliğin sonunda elde ettiğimiz sonuçları değerlendirecekler ve etkinliğimiz sona ermiş olacak" dedi. - ESKİŞEHİR

Girişimcilik Zirvesi 2018 Gerçekleştirildi

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yaşam Girişimcilik Zirvesi 2018 Gerçekleştirildi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Beril Işık, eşi Kenan Işık'ın sağlık durumu hakkında çıkan haberleri yalanladı Talihsiz kadın, birlikte yaşadığı erkek arkadaşının banyosunda ölü bulundu Alevlere teslim olan dükkandan tuvalete sığınarak kurtuldu Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vatandaşa 'Varlık Barışı' çağrısı: Paranızı ve altınlarınızı sisteme dahil edin Ayrılmak isteyen eşini rahat bırakmadı! Yakıp kurşunladığı eve son olarak bomba düzeneği kurdu Gonca Vuslateri, Hakan Altun ile aşkını ilan etti: Çok mutluyuz Sokak ortasında lüks cipte infaz: 2 kişi yaşamını yitirdi Tek ayakla hayata tutunan Mehmet amca, devlete yük olmamak için engelli aylığını ve protez bacağı kabul etmedi