"Gitarın Tanrıçası" Kakı Kıng Akbank Sanat'ta - Son Dakika

"Gitarın Tanrıçası" Kakı Kıng Akbank Sanat'ta

02.05.2013 13:45

Rolling Stone tarafından "Gitarın Tanrıları" listesindeki tek kadın sanatçı olan Kaki King, 7 Mayıs 2013, Salı günü Akbank Sanat'ta sahne alıyor.

Henüz 34 yaşında olmasına rağmen sıradışı bir kariyere sahip olan Katherine Elizabeth King, kısaca Kaki King, bugüne kadar toplam altı albüm ve iki EP yayımladı. Aynı zamanda, Foo Fighters, The Mountain Goats gibi ünlü rock gruplarıyla birlikte sahne alan sanatçı, Sean Penn'in "Into the Wild" filmi için yazdığı müzikle "En İyi Özgün Beste" dalında Golden Globe Ödülü'ne aday oldu. Kaki King, Grammy'e aday olan "August Rush" filminin müziklerine de imza attı. 2009 yılında Ovation Firması, halen tüm dünyada satılmakta olan Kaki King imzalı gitar modelini piyasaya sundu.

Ünlü gitarist, 2012 yılında çıkardığı ve büyük ilgi gören son albümü Glow'un dünya turnesi kapsamında 7 Mayıs 2013, Salı günü saat: 20.00'de, Akbank Sanat'ta gerçekleştireceği konserde, kendine has gitar çalma tekniğini rock müziği formatında yorumladığı ve USA Today tarafından "büyüleyici" olarak nitelendirilen müziği, heyecan verici sahne performansı ile izleyicilere unutulmayacakları bir konser ziyafeti sunacak.

Etkinlik: KONSER – Kaki King

Tarih: 7 Mayıs 2013, Salı

Saat: 20.00

Yer: Akbank Sanat

Bilet: Tam 20 TL/ Öğrenci 10 TL

 Gitarın Tanrıçası Kakı Kıng Akbank Sanat'ta

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat 'Gitarın Tanrıçası' Kakı Kıng Akbank Sanat'ta - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

İran, öldürülen Muhsin Fahrizade için intikam yemini etti Ordu'da hastanelerin poliklinik, otopark ve yemekhaneleri yoğun bakıma dönüştürülüyor Buldukları iki açığı Instagram'a bildiren gençlere 50 dolar ödül teklif edildi İran'daki suikast Ortadoğu'yu karıştırdı! Netanyahu 2018'de Fahrizade için "Bu ismi unutmayın" demiş "İntihar etti" dediği eşi kurtulunca gerçekler ortaya çıktı! Tecavüz edip başından vurmuş Hırsızlar için kurulmuştu, pandemide işe yaradı! Kamerayla izlenen köye koronavirüs giremedi Köylünün geçim kaynağı oldu! Koronavirüs sonrası kekik yağı satışları patladı Genç kızları tuzağa düşüren izdivacın damat adayı, son işinde kıskıvrak yakalandı