Gizemli Gemi İskenderun Körfezinde - Son Dakika

Gizemli Gemi İskenderun Körfezinde

15.01.2012 13:46
Gizemli Gemi İskenderun Körfezinde

Suriye'ye askeri mühimmat götürdüğü ileri sürülen Rus gemisi İskenderun Limanından izin alamadığı için açıkta demir attı.

Suriye'ye askeri mühimmat götürdüğü ileri sürülen Rus gemisi İskenderun Limanından izin alamadığı için açıkta demir attı.

Suriye'ye askeri mühimmat götürdüğü ileri sürülen Rus gemisi 'M/V Charıot', taşıdığı 166 parça makine parçasını İskenderun Limanı'na boşalmak için izin istedi. Ancak, İskenderun'daki ADMİR Denizlik Şirketi aracılığı ile İskenderun Liman Başkanlığı'na yapılan müracaata olumsuz yanıt verildi. Bunun üzerine gemi İskenderun Körfezi açığında demirlemek zorunda kaldı.

Liman Başkanlığı, geminin limana giriş yapması için Dışişleri Bakanlığı ile Ulaştırma ve Haberleşme Bakanlığı'ndan izin alınması gerektiğini acenteye bildirdi. Acente yetkilileri, makine parçalarının boşaltılması için gerekli izin için bu kez Dışişleri ile Ulaştırma ve Haberleşme Bakanlığı'na müracaat edeceklerini bildirdi.

Gemide mühimmat mı yoksa makine parçaları mı olup olmadığı limana yanaşıp boşaltma yaptığı zaman ortaya çıkacak.

Kaynak: İHA
İSKENDERUN'DA ŞİDDETLİ LODOS VE YAĞMUR NEDENİYLE KIYI ŞERİDİ SULAR ALTINDA KALDI İSKENDERUN'DA ŞİDDETLİ LODOS VE YAĞMUR NEDENİYLE KIYI ŞERİDİ SULAR ALTINDA KALDI Deprem bölgesi İskenderun'u fırtına vurdu: Denizi taştı, yangın çıktı Deprem bölgesi İskenderun'u fırtına vurdu: Denizi taştı, yangın çıktı İSKENDERUN SAHİLİNDEKİ AHŞAP KAFE YANDI İSKENDERUN SAHİLİNDEKİ AHŞAP KAFE YANDI

Son Dakika Güncel Gizemli Gemi İskenderun Körfezinde - Son Dakika


Advertisement