GKV Özel Liseleri öğrencileri Kariyer Günlerinde Meslekleri Tanıdı - Son Dakika

GKV Özel Liseleri öğrencileri Kariyer Günlerinde Meslekleri Tanıdı

30.05.2015 09:25
GKV Özel Liseleri öğrencileri Kariyer Günlerinde Meslekleri Tanıdı, System.String[]

Gaziantep Kolej Vakfı kariyer günü etkinliklerinde birçok meslek dalı tanıtılırken alanında önemli yerlere gelen isimlerde öğrencilerle buluşarak meslekleri hakkında bilgiler verdi.

GAÜN Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Bayram'da öğrencilere mühendisliğin sırlarını anlattı.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında düzenlenen mesleki kariyer günleri kapsamında Doktor Uğur Şenol, Fizyoterapist Burak Endamlı, Eczacı Esra Havuççuoğlu, Diyetisyen Işıl Turgay Canbolat, Mimar Seda Şahin, Avukat Ferit Belgin, GKV Okulları vakıf genel sekreteri Funda Suran, Psikolog İlkay Cengizeroğlu Karaçam ve GAÜN Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Bayram öğrencilerle buluştu. Konuşmacılar öğrencilere kendi meslekleriyle ilgili bilgiler aktararak bu mesleklere gidebilmek için aranan özellikler ve yapılması gereken işlemlerle ilgili bilgiler verdiler. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri Rehberlik Servisi ve Sosyal Projeler Koordinatörlüğü'nün ortak çalışmasıyla 3 oturumluk "Kariyer Günleri" etkinliklerine katılan konuşmacılar GKV'li öğrencilerin soruları karşısında adeta terlerken meslek seçimi yapacak olan öğrenciler kendilerine uygun alanlarla ilgili araştırmalarını sürdüreceklerini ifade ettiler. Kariyer Günleri kapsamında öğrencilerle buluşan GAÜN Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Bayram'da soru cevap şeklinde sürdürdüğü söyleşisinde mühendisin tanımını yaparak kimlerin hangi alanlarda mühendis olabileceğini ifade etti. Etkinlik kapsamında üç oturumdan oluşan çalışmalarda öğrencilere hukuk, iktisadi idari bilimler, psikoloji bölümlerinin yan sıra sağlık bilimleri kapsamında tıp, fizyoterapistlik, eczacılık ve beslenme ve diyetetik bölümleri tanıtıldı. Bu tanıtımlar sırasında uzman konuklarla birebir görüşme fırsatı bulan öğrenciler, görüşmelerden çok yararlandıklarını ve kariyerlerini belirleme konusunda daha net bilgi aldıklarını söylediler.

GKV Özel Liseleri öğrencileri Kariyer Günlerinde Meslekleri Tanıdı

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel GKV Özel Liseleri öğrencileri Kariyer Günlerinde Meslekleri Tanıdı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Özlü: 2021 sonuna kadar tedbirlerle devam etmemiz gerekiyor ABD'li uzmandan dikkat çeken Libya yorumu: Savaşı Türkiye kazandı Rıdvan Dilmen'den, Fatih Terim'e sert eleştiri: Ne gerek vardı, 6-0 mı yeneceksin? Dünyaca ünlü Azerbaycanlı kick boksçu Zabit Samedov, Kuruluş Osman dizisine transfer oldu Ticaret Bakanlığı, esnafa yönelik yeni destek paketi için çalışma başlattı Yasak Elma'nın Ender'i Şevval Sam, göğüs dekolteli elbisesiyle poz verdi Ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ, La Casa de Papel dizisinin kadrosuna dahil oluyor Türk gemisine baskın emrini AB Akdeniz Deniz Kuvvetleri verdi: Sabaha kadar beklediler