"Global Bir İş Yapmak İçin, Global Aktörlerle Çalışmak Gerekir" - Son Dakika

"Global Bir İş Yapmak İçin, Global Aktörlerle Çalışmak Gerekir"

14.09.2011 11:11

Medya Derneği, uluslararası medyanın önde gelen isimlerini Türk medya çalışanlarıyla buluşturduğu etkinliklerine, bir yenisini ekledi.

Bahçeşehir Üniversitesi'nin Beşiktaş kampüsünde gerçekleşen konferansa lüks tüketim pazarına yönelik yayıncılık yapan İspanyol 'Le City Deluxe Group' CEO'su Claudia Trimde ve grubun yeni yayını İstanbul Deluxe'ın Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Bülbül katıldı.

Lüks tüketim yayıncılığında uzman bir isim olan Trimde'in sahibi olduğu Le City Deluxe Group, Londra, Milan, Paris, Moskova ve Miami gibi dünyanın önemli şehirleri için özel versiyonları bulunan dergiler yayınlıyor. Grup şimdi de İstanbul Deluxe adıyla Türkiye'de. Claudia Trimde konuşmasına 2007 yılında başlayan ve bugün uluslar arası bir boyut kazanan dergicilik serüvenini anlatarak başladı. Yeni medya teknolojilerini dergicilikte kullanmanın önemi üzerinde duran Trimde, bu teknolojileri kullanarak okurun tüketim alışkanlıklarının takip edilebileceğini ve böylece reklam verenler tarafından tercih farkı yaratılabileceğini vurguladı. "Global bir iş yapmak için global aktörlerle çalışmak gerekir" diyen yayıncı, başarının ancak global fikirleri lokalize etmekle yakalanabileceğini de konuşmasına ekledi.

Konferansta söz alan İstanbul Deluxe'ın Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Bülbül, dergilerinin iPad, iPhone ve Android uygulamalarıyla birçok farklı mecrayı aynı anda uluslararası platforma taşıdıklarını ve bu sebeple Türkiye'de önemli bir yeri dolduracaklarını belirtti. Lüksü bir alanla sınırlandırmadıklarını, herkesin yaşamının bir alanında lüksü yaşadığını söyleyen Bülbül, dergilerinin herkese hitap ettiğini vurguladı.

Konferans sonrasında Claudia Trimde ve Ahmet Bülbül katılımcıların sorularını cevaplandırdı.

 Global Bir İş Yapmak İçin, Global Aktörlerle Çalışmak Gerekir

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel 'Global Bir İş Yapmak İçin, Global Aktörlerle Çalışmak Gerekir' - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

"Sözleşme uzatacak mısın?" sorusuna Aboubakar'dan net yanıt: Menajerim kulüple görüşecek CHP'li başkanın tecavüzüne uğradığını iddia eden kadın konuştu: Alan memnun veren memnun diyerek yaşananların üstünü örttüler Adaylığını açıklamak için düzenlediği iki toplantıyı da polis bastı yine de pes etmedi: Erdoğan'ın hamalı olacağım Kan donduran olay: Doktor, yoğun bakımda yer açmak için iki hastasını öldürdü Fenerbahçe, Porto'nun forveti Moussa Marega ile her konuda anlaştı İstanbul'da beklenen kar yağışı başladı Bakanlık tek tek denetleyip cezalarını kesti! İşte fırsatçıların en fazla fahiş fiyat artışı yaptığı ürünler Yarı çıplak paylaşımlarına devam eden Deniz Akkaya, bu kez de yastık pozuyla olay oldu