Son Dakika Haberleri: Göç Eden Pelikanlar İnegöl Boğazköy Barajı'na Uğradı.

Göç Eden Pelikanlar İnegöl Boğazköy Barajı'na Uğradı.

9 gün önce

Göç eden pelikanlar İnegöl Boğazköy Barajı'na uğradı.

Göç eden pelikanlar İnegöl Boğazköy Barajı'na uğradı...Barajda ilk kez görüntülenen pelikanlar renkli görüntüler oluşturdu

BURSA - Bahar aylarının giderek hissedildiği şu günlerde insanların olduğu kadar doğadaki canlıların da ayrı bir telaşı var. Baharın gelmesiyle birlikte güneyden kuzeye doğru göç eden göçmen kuşlar önemli doğa alanlarında harika manzaralara sahne oldu.
Daha önce ördek, leylek ve martı görülen İnegöl Boğazköy Barajı'nda yüzlerce pelikan ilk kez görüldü. Pelikan kuşları herkesin ilgisi çekmeye başladı.
Hamzabey Mahallesi'nin yanında bulunan baraj sularında keyifli dakikalar yaşayan pelikanların zaman zaman İnegöl semalarında uçması renkli görüntüler ortaya çıkarttı.
İnegöl'de barajda bu yıl ilk kez görülen pelikanlar, leyleklerle birlikte baraj sularında yüzüyor. Bazen sürü halinde olan pelikanlar bazen de ikişerli olarak görülüyor.
Göç Eden Pelikanlar İnegöl Boğazköy Barajı'na Uğradı.
Haber Yayın Tarihi : 17.05.2019 03:12 Kaynak: İHA"Kafa Keseceğim" Diyen Suriyeli Sığınmacı Gözaltına Alındı! Sevgilisiyle Tatilde Olan Şeyma Subaşı'dan Cesur Paylaşım Fenerbahçe Tribünlerinden Mehmet Topal'a Tepki