Son Dakika Haberleri: Göcek Altın Yılını Yaşadı

Göcek Altın Yılını Yaşadı

8 yıl önce

Muğla'nın koylarıyla dünyaca ünlenen Göcek Beldesi'nin CHP'li Belediye Başkanı Recep Şatır, "Göcek altın yılını yaşadı. Çok güzel bir sezon geçti. Bayram döneminde koylarımız birer marinaya dönüştü" dedi.

Göcek Altın Yılını Yaşadı, System.String[]

Muğla'nın koylarıyla dünyaca ünlenen Göcek Beldesi'nin CHP'li Belediye Başkanı Recep Şatır 'Göcek altın yılını yaşadı. Çok güzel bir sezon geçti. Bayram döneminde koylarımız birer marinaya dönüştü" dedi.Merhum, Sekizinci Cumhurbaşkanı Turgut Özal tarafından keşfedilerek kamuoyuna tanıtılmasının ardından mavi tur tutkunu dünya denizcilerinin vazgeçemediği bir yer haline gelen Göcek'in ziyaretçi sayısı giderek arttı.


Koylarının bakirliğini, denizinin temizliğini ve cennetten bir köşe olma özelliğini yıllardır sürdürmeyi başaran Göçek'deki marina sayısı 6'ya yükseldi. D-Marin, Skopea Marina, Marintürk'e bağlı çalışan Village Port ve Exclusive marinaları, Belediye Marina ve Clup Marina'nın toplam yat bağlama kapasitesi 1285 oldu. Geçen yaz, günübirlik olarak koylara gelen teknelerin bu sayının günlük 2 bin 500'e kadar ulaştığını belirten Göcek Belediye Başkanı Recep Şatır, "Göcek altın yılını yaşadı. Çok güzel bir sezon geçti. Bayram döneminde koylarımız birer marinaya dönmüştü. Kış aylarında sürekli kalan tekne sayısı 750-1000 arasında değişiyor. Beldemizde bin yatak kapasitemiz var. Altyapımızda sorun yok. Sermayemiz olan denizi ve doğal güzelliğimizi iyi korumamız gerekiyor. Belediye olarak teknelerin sıvı atıklarından kesinlikle para almıyoruz. Gönüllü olarak verdiğimiz bu hizmet için günübirlik tekneleri tura çıktıklarında diğer tekne sahipleri bu alana yanaşıp flanşlarımızdan atıklarını verebiliyor. Ayrıca katı atıkları da biz koyları gezerek teknelerden toplayıp çöp depolama alanına sağlıklı olarak ulaştırıyoruz" dedi.

Haber Yayın Tarihi: 02.01.2012 11:49 Kaynak: DHABornozlu haliyle video çeken Şeyma Subaşı, frikik vermekten zor kurtuldu
Meraklı vatandaşlar, cesedi görmek için demirlere tırmandılar A Milli Takım İzlanda'da saatlerce beklerken, İzlanda Milli Takımı beklemeden İstanbul Havalimanı'ndan geçti