Göcek Altın Yılını Yaşadı - Son Dakika

Göcek Altın Yılını Yaşadı

02.01.2012 11:49
Göcek Altın Yılını Yaşadı, System.String[]

Muğla'nın koylarıyla dünyaca ünlenen Göcek Beldesi'nin CHP'li Belediye Başkanı Recep Şatır, "Göcek altın yılını yaşadı. Çok güzel bir sezon geçti. Bayram döneminde koylarımız birer marinaya dönüştü" dedi.

Muğla'nın koylarıyla dünyaca ünlenen Göcek Beldesi'nin CHP'li Belediye Başkanı Recep Şatır 'Göcek altın yılını yaşadı. Çok güzel bir sezon geçti. Bayram döneminde koylarımız birer marinaya dönüştü" dedi.Merhum, Sekizinci Cumhurbaşkanı Turgut Özal tarafından keşfedilerek kamuoyuna tanıtılmasının ardından mavi tur tutkunu dünya denizcilerinin vazgeçemediği bir yer haline gelen Göcek'in ziyaretçi sayısı giderek arttı.

Koylarının bakirliğini, denizinin temizliğini ve cennetten bir köşe olma özelliğini yıllardır sürdürmeyi başaran Göçek'deki marina sayısı 6'ya yükseldi. D-Marin, Skopea Marina, Marintürk'e bağlı çalışan Village Port ve Exclusive marinaları, Belediye Marina ve Clup Marina'nın toplam yat bağlama kapasitesi 1285 oldu. Geçen yaz, günübirlik olarak koylara gelen teknelerin bu sayının günlük 2 bin 500'e kadar ulaştığını belirten Göcek Belediye Başkanı Recep Şatır, "Göcek altın yılını yaşadı. Çok güzel bir sezon geçti. Bayram döneminde koylarımız birer marinaya dönmüştü. Kış aylarında sürekli kalan tekne sayısı 750-1000 arasında değişiyor. Beldemizde bin yatak kapasitemiz var. Altyapımızda sorun yok. Sermayemiz olan denizi ve doğal güzelliğimizi iyi korumamız gerekiyor. Belediye olarak teknelerin sıvı atıklarından kesinlikle para almıyoruz. Gönüllü olarak verdiğimiz bu hizmet için günübirlik tekneleri tura çıktıklarında diğer tekne sahipleri bu alana yanaşıp flanşlarımızdan atıklarını verebiliyor. Ayrıca katı atıkları da biz koyları gezerek teknelerden toplayıp çöp depolama alanına sağlıklı olarak ulaştırıyoruz" dedi.

Göcek Altın Yılını Yaşadı
Göcek Altın Yılını Yaşadı
Göcek Altın Yılını Yaşadı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Yerel Göcek Altın Yılını Yaşadı - Son Dakika


Son Dakika

Ukrayna ordusu, 5 Türk yapımı SİHA almayı planlıyor Prof. Dr. Bilal Eryılmaz koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti Son Dakika: Türkiye'de 26 Kasım günü koronavirüs nedeniyle 174 kişi vefat etti, 29 bin 132 yeni vaka tespit edildi İstanbul'da laf attığı kadınlara bakarak mastürbasyon yapan sapık yakalandı Tartışmalı Astrazeneca-Oxford aşısıyla ilgili bomba itiraf: Hata yaptık Korona yasağını delen vatandaştan şaşırtan savunma: Adana'dan geldim, Adana'da yasak yok Model Brittany Rhea Phillips, üzerinden geçen aracın altında can verdi! Ezen kişi çocuğunun babası çıktı Antalya'da sokakta yunus polisi üniforması ve teçhizatı yakan şüpheli aranıyor