Göcek Altın Yılını Yaşadı - Son Dakika
Göcek Altın Yılını Yaşadı

Göcek Altın Yılını Yaşadı

02.01.2012 12:36

Muğla'nın koylarıyla dünyaca ünlü Göcek Beldesi'nin Belediye Başkanı CHP'li Recep Şatır, "Göcek altın yılını yaşadı.

Muğla'nın koylarıyla dünyaca ünlü Göcek Beldesi'nin Belediye Başkanı CHP'li Recep Şatır, "Göcek altın yılını yaşadı. Çok güzel bir sezon geçti. Bayram döneminde koylarımız birer marinaya dönüştü" dedi.

Sekizinci Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal tarafından kamuoyuna tanıtılmasının ardından mavi tur tutkunu dünya denizcilerinin vazgeçemediği bir yer haline gelen Göcek'in ziyaretçi sayısı giderek arttı. Koylarının bakirliğini, denizinin temizliğini ve cennetten bir köşe olma özelliğini yıllardır sürdürmeyi başaran Göcek'teki marina sayısı 6'ya yükseldi. D-Marin, Skopea Marina, Marintürk'e bağlı çalışan Village Port ve Exclusive marinaları, Belediye Marina ve Clup Marina'nın toplam yat bağlama kapasitesi 1285 oldu.

Göcek Belediye Başkanı Recep Şatır, geçen yaz günübirlik olarak koylara gelen teknelerin bu sayının günlük 2 bin 500'e kadar ulaştığını söyledi. Şatır, "Göcek altın yılını yaşadı. Çok güzel bir sezon geçti. Bayram döneminde koylarımız birer marinaya dönmüştü. Kış aylarında sürekli kalan tekne sayısı 750- 1000 arasında değişiyor. Beldemizde bin yatak kapasitemiz var. Altyapımızda sorun yok. Sermayemiz olan denizi ve doğal güzelliğimizi iyi korumamız gerekiyor. Belediye olarak teknelerin sıvı atıklarından kesinlikle para almıyoruz. Gönüllü olarak verdiğimiz bu hizmet için günübirlik tekneleri tura çıktıklarında diğer tekne sahipleri bu alana yanaşıp flanşlarımızdan atıklarını verebiliyor. Ayrıca katı atıkları da biz koyları gezerek teknelerden toplayıp çöp depolama alanına sağlıklı olarak ulaştırıyoruz" diye konuştu. - Muğla/ Marmaris

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Göcek Altın Yılını Yaşadı - Son Dakika


Advertisement