Depremle ilgili provokatif paylaşım yapan 2 kişi gözaltına alındı - Son Dakika

Depremle ilgili provokatif paylaşım yapan 2 kişi gözaltına alındı

06.02.2023 22:45
Depremle ilgili provokatif paylaşım yapan 2 kişi gözaltına alındı

Afyonkarahisar'da sosyal medya üzerinden kendisini deprem afetinin yaşandığı bölgede göstererek göçük altında olduğunu iddia eden şahıs ve Samsun'da depremle ilgili provokatif paylaşım yapan bir kişi gözaltına alındı.

Kahramanmaraş, 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki depremle sarsıldı. Ankara, Malatya, Gaziantep, Adana, Hatay başta olmak üzere birçok ilde hissedilen depremlerin ardından sosyal medya üzerinden provakatif amaçlı paylaşımda bulunanlarla ilgili harekete geçildi.

PROVAKATİF PAYLAŞIM YAPAN ŞAHIS AFYONKARAHİSAR'DA GÖZALTINA ALINDI

Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Kahramanmaraş ve çevresindeki illerde yıkıma neden olan depremle alakalı Twiter'da @brahimz93715765 rumuzlu bir şahsın göçük altında olduğunu belirterek dezenformasyon içerikli paylaşımlar yaptığını tespit etti. Yapılan incelemede şahsın İbrahim Ö. (23) isimli şahıs olduğu belirlendi. Şüpheli şahıs ardından Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcılığı talimatı ile polis ekipleri tarafından öğle saatlerinde gözaltına alındı. Şahsın emniyetteki işlemlerinin devam ettiği bildirildi.

1 KİŞİ DE SAMSUN'DA GÖZALTINA ALINDI

Samsun'da provokatif paylaşım yapan bir kişi hakkında soruşturma başlatıldı. Bafra İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, deprem sonrası sosyal medya üzerinde provakatif amaçlı paylaşımda bulunan O.Y. isimli şahsı gözaltına aldı.

Kaynak: İHA
YORUMLAR (2)
  • Kamil Toygar : İçerden çıkartmayım adileri gün yüzü göstermeyin insan olamaz bu adiler Cevap Yaz 21 0 Yayından Kaldır
  • Suleyman Dag: Allahtan korkun be utanmazlar böyle bir günde amacınız ne siz Türk evladi değilsiniz. Fikrin zikrin ne olursa olsun boyle bir gunde bölgeye yapabileceğin bir yardim varmı maddi manevi onu yap. Vefat edenler icin allahtan rahmet yaralılara acil şifa enkaz altındakilere sağ kurtarılamalari için dua et yeterdi Cevap Yaz 6 0 Yayından Kaldır
500
Tokat'ta siber suçlarla mücadele Tokat'ta siber suçlarla mücadele Kaymakam Bilici: 'Gençlerin spora yönlendirilmesi çok önemli' Kaymakam Bilici: 'Gençlerin spora yönlendirilmesi çok önemli' Bolvadin'de LGS deneme sınavı yapıldı Bolvadin'de LGS deneme sınavı yapıldı

Son Dakika 3. Sayfa Depremle ilgili provokatif paylaşım yapan 2 kişi gözaltına alındı - Son Dakika


Advertisement