Gökhan Özoğuz, CHP'li belediyelerin yardım kampanyasının bloke eden Süleyman Soylu'ya tepki gösterdi - Son Dakika

Gökhan Özoğuz, CHP'li belediyelerin yardım kampanyasının bloke eden Süleyman Soylu'ya tepki gösterdi

Şarkıcı Gökhan Özoğuz, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun CHP'li belediyelerin yardım hesaplarının bloke edilmesiyle ilgili yaptığı açıklamaya "Uydurma bir suçlama yapma hakkınız yok, o kadar da değil" diyerek tepki gösterdi.

Athena Grubu'nun solisti Gökhan Özoğuz, koronavirüs salgınının ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin başlattığı yardım kampanyasının iptal edilmesiyle ilgili açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya Twitter hesabından sitem etti.

"SUÇLAMA YAPMAYA HAKKINIZ YOK"

Müzik kariyerinin yanı sıra gündemle alakalı konulara yaptığı yorumlarla sık sık adından söz ettiren Gökhan Özoğuz, Bakan Soylu'nun belediyelerin yardım toplamasını 'Başka hükümet kurmaya' benzetmesiyle ilgili Twitter hesabından bir paylaşım yaptı. Soylu'nun sözleri karşısında sitem eden şarkıcı, "Olup olmadık şeylere sadece sizden daha çok seviliyor, daha iyi, şeffaf, dürüst, özverili, ileri görüşlü, birleştirici, tercih ediliyor diye, sizin; Vatan haini, terörist sevici, 'Başka devlet kurmak isteyenler' diye uydurma bir suçlama yapmaya hakkınız yoktur! O kadar da değil!" ifadelerini kullandı.

Gökhan Özoğuz, CHP'li belediyelerin yardım kampanyasının bloke edilmesini söyleyen Süleyman Soylu'ya tepki gösterdi

NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs nedeniyle zor duruma düşen aileler için büyük bir bağış kampanyası başlattı. Hükümetin attığı bu adımın ardından CHP'li belediyeler de kendi bağış kampanyalarını başlattı ve hesap numaraları paylaşıldı. İçişleri Bakanlığı, "İzin alınmadı" diyerek İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin hesaplarını bloke etti.

Gökhan Özoğuz, CHP'li belediyelerin yardım kampanyasının bloke eden Süleyman Soylu'ya tepki gösterdi


Son Dakika

Yemekteyiz programını bırakan Seda Sayan, kendisini eleştiren takipçisine küfürle karşılık verdi Survivor'da yeni dönem başladı! Kaptanlık oyununu kazanan Cemal Can ve Sercan takımlarını kurdu Beyazıt Öztürk'ten "Beyaz Show" hayranlarına müjdeli haber: Yeniden başlamak istiyorum Sevgilisiyle yürüyüşe çıkan ünlü şarkıcı, fileli taytıyla dikkat çekti Sosyal medya fenomeni Selin Ciğerci, ikiz annesi olmaya hazırlanıyor Aslışah Alkoçlar'dan ablası Neslişah Düzyatan'a sitem: Virüs var diye beni eve almıyor Sevgilisinin evlenmekten vazgeçtiği televizyon sunucusu intihar etti Oyuncu Gamze Topuz, köpeklerine çivili kemik atıldığını görünce şikayetçi oldu Komedyen Cem Yılmaz, bahçesinin içini gözetleyenleri mahkemeye veriyor Evliyken Ece Erken'le aşk yaşayan iş adamı Şafak Mahmutyazıcıoğlu, eşinden boşandı Ünlü oyuncu Ezgi Mola, eylül ayında evleniyor Ezhel'den rapçileri hedef alarak şarkı çıkaran Norm Ender'e sert çıktı: Bize söverek para kazandı Arto Dalga, sürekli Şeyma Subaşı'yı eleştiren Demet Akalın'a sert çıktı: Kafayı yedi Kendisini uyaran Acun Ilıcalı'ya gülerek cevap veren Yunus Emre, hatasından dolayı herkesten özür diledi Survivor 2020'de adaya veda eden isim Aycan Yanaç oldu