Gölbaşı ilçesinde üreticilere TARSİM anlatıldı - Son Dakika

Gölbaşı ilçesinde üreticilere TARSİM anlatıldı

06.02.2020 16:58
Gölbaşı ilçesinde üreticilere TARSİM anlatıldı, System.String[]

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde 2020 yılı çiftçilere yönelik TARSİM bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde 2020 yılı çiftçilere yönelik TARSİM bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Gölbaşı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü toplantı salonunda Kaymakam Mutlu Köksal, İl Tarım ve Orman Müdürü Adil Alan, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Mustafa Terzi, ilçe Müdürü Erdal Yılmaz, Ziraat Odası Başkanı Doğan Güven, Siyasi ve Sivil Toplum Örgütü temsilcileri ile çok sayıda çiftçinin katılımıyla gerçekleştirildi.

2006 yılında hayata geçirilen TARSİM yapılanması ile her yıl artan sigortalıya rağmen Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı arazilerin ancak yüzde 17' si sigorta kapsamına alındığı, ilçede ÇKS' ye kayıtlı 2 bin 972 çiftçiden 850'si 2019 yılında TARSİM'e kayıt yaptığı belirtildi.

Toplantıda konuşan İl Tarım ve Orman Müdürü Adil Alan, "2019 yılında Gölbaşı ilçemizde tarımsal sigorta yaptıran çiftçilerimizin oluşan hasarlardan dolayı toplamda 500 bin TL ödediği pirimden daha fazla havuzdan ödeme aldı" diye konuştu.

Toplantının sonunda gerek bitkisel gerek hayvansal üretimde üreticilerin karşılaştıkları sorunlar soru cevap şeklinde değerlendirilerek toplantıya son verildi. - ADIYAMAN

Gölbaşı ilçesinde üreticilere TARSİM anlatıldı
Gölbaşı ilçesinde üreticilere TARSİM anlatıldı

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Gölbaşı ilçesinde üreticilere TARSİM anlatıldı - Son Dakika


Son Dakika

Ronald Koeman: Bütün dünyada bu maçı izleyenler penaltı olduğunu gördü Ronald Koeman: Bütün dünyada bu maçı izleyenler penaltı olduğunu gördü Meteoroloji gün verdi! Şemsiyeleri hazırlayın, kuvvetli yağış geliyor Meteoroloji gün verdi! Şemsiyeleri hazırlayın, kuvvetli yağış geliyor Yoğun bakım hemşiresinden koronavirüs hastalarına insan dokunuşu Yoğun bakım hemşiresinden koronavirüs hastalarına insan dokunuşu Koronavirüs aşısı yaptıran Bensu Soral, öncelikli oluşunu hastalığıyla açıkladı Koronavirüs aşısı yaptıran Bensu Soral, öncelikli oluşunu hastalığıyla açıkladı İstanbul'da gözü dönmüş sapık, genç kadının boğazına bıçak dayayıp taciz etti İstanbul'da gözü dönmüş sapık, genç kadının boğazına bıçak dayayıp taciz etti Seycan hemşirenin otomobiliyle 30 metreden bahçeye uçtuğu anların görüntüleri ortaya çıktı Seycan hemşirenin otomobiliyle 30 metreden bahçeye uçtuğu anların görüntüleri ortaya çıktı Sapık öğretmen, kocası evdeyken 16 yaşındaki öğrencisiyle defalarca ilişkiye girdi Sapık öğretmen, kocası evdeyken 16 yaşındaki öğrencisiyle defalarca ilişkiye girdi Ev inşaatı için yapılan kazıdan içi altın ve gümüş dolu çömlek çıktı Ev inşaatı için yapılan kazıdan içi altın ve gümüş dolu çömlek çıktı