Gölbaşı ilçesinde üreticilere TARSİM anlatıldı - Son Dakika

Gölbaşı ilçesinde üreticilere TARSİM anlatıldı

06.02.2020 16:59
Gölbaşı ilçesinde üreticilere TARSİM anlatıldı

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde 2020 yılı çiftçilere yönelik TARSİM bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde 2020 yılı çiftçilere yönelik TARSİM bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Gölbaşı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü toplantı salonunda Kaymakam Mutlu Köksal, İl Tarım ve Orman Müdürü Adil Alan, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Mustafa Terzi, ilçe Müdürü Erdal Yılmaz, Ziraat Odası Başkanı Doğan Güven, Siyasi ve Sivil Toplum Örgütü temsilcileri ile çok sayıda çiftçinin katılımıyla gerçekleştirildi.

2006 yılında hayata geçirilen TARSİM yapılanması ile her yıl artan sigortalıya rağmen Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı arazilerin ancak yüzde 17' si sigorta kapsamına alındığı, ilçede ÇKS' ye kayıtlı 2 bin 972 çiftçiden 850'si 2019 yılında TARSİM'e kayıt yaptığı belirtildi.

Toplantıda konuşan İl Tarım ve Orman Müdürü Adil Alan, "2019 yılında Gölbaşı ilçemizde tarımsal sigorta yaptıran çiftçilerimizin oluşan hasarlardan dolayı toplamda 500 bin TL ödediği pirimden daha fazla havuzdan ödeme aldı" diye konuştu.

Toplantının sonunda gerek bitkisel gerek hayvansal üretimde üreticilerin karşılaştıkları sorunlar soru cevap şeklinde değerlendirilerek toplantıya son verildi. - ADIYAMAN

YORUMLAR
500
Binanın dış cephe kaplamaları rüzgara dayanamadı Binanın dış cephe kaplamaları rüzgara dayanamadı Çin, Tarım Arazilerinin Yasal Korumasını Artıracak Çin, Tarım Arazilerinin Yasal Korumasını Artıracak Samsat Halk Eğitim Müdürü plaketle uğurlandı Samsat Halk Eğitim Müdürü plaketle uğurlandı
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Gölbaşı ilçesinde üreticilere TARSİM anlatıldı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement