Gölbaşı'nda Şehidin İsmi Kütüphaneye Verildi - Son Dakika

Gölbaşı'nda Şehidin İsmi Kütüphaneye Verildi

16.02.2018 20:20
Gölbaşı'nda Şehidin İsmi Kütüphaneye Verildi, System.String[]

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde Fen Lisesi Şehit Musa Vuruşkan Z Kütüphanesi açılışı yapıldı.

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde Fen Lisesi Şehit Musa Vuruşkan Z Kütüphanesi açılışı yapıldı.

Fen Lisesi bünyesinde kurulan kütüphanenin açılışında konuşan Gölbaşı Kaymakamı Can Aksoy, ilçede göreve başladığı dönemde yaptığı okul gezilerinde Fen Lisesinde Z kütüphanenin eksik olduğunu, yapılan çalışmalar ile ilçeye Fen Lisesi ile birlikte Mikdat Sümer Ortaokulu ve Çatalağaç Ortaokuluna da Z Kütüphane kazandırıldığını belirtti.

Fen Lisesine etüt salonu ve yeni bir öğrenci yurdu da yapılmasının planlandığını belirten Kaymakam Aksoy, öğrencilerin fen, matematik alanlarına olduğu kadar güzel sanatlar alanlarına da eğilimlerinin olması gerektiğini sözlerine ekledi.

PKK/PYD terör örgünün askeri birliğe saldırısı sonucu 17 Mayıs 2017'de şehit olan Musa Vuruşkan'ın adı verilen Z-Kütüphane'nin açılışına, Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, Askerlik Şubesi Başkanı Personel Yüzbaşı Bekir Gaznevi, İlçe Jandarma Komutanı Sayın Erdinç Ağcakoyunlu, İlçe Emniyet Müdürü Aytaç Uçan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir, eğitimci yazar Duran Boz, şehidin yakınları, okul müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Gölbaşı'nda Şehidin İsmi Kütüphaneye Verildi - Son Dakika


Son Dakika

Türkiye'deki vakaların merkezi İstanbul için korkutan değerlendirme: Patladı patlayacak Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Mesut Yılmaz'ın vefatıyla ilgili ilk açıklama: Milletimizin başı sağ olsun 29 Ekim kutlamasında utandıran görüntüler: Protokole deri koltuklar, gazilere plastik sandalye Mahalle muhtarı, 4 erkek çocuğuna istismar suçundan tutuklandı Mesut Yılmaz'ın hayatındaki en acı olay! Oğlunun ölümünden sonra bir daha toparlanamadı Boşanma aşamasındaki kocasının otomobiline 'doğum günü hediyesi' diye uyuşturucu koyup, ihbar etti Sakarya için korkutan uyarı: "Şu ana kadarki en yüksek seviyedeyiz" Sokakta karşılaştığı eski eşi konuşmak istemeyince, not bırakıp camide kendini astı