Gölbaşı'nda sıvat dağıtımına başlandı - Son Dakika

Gölbaşı'nda sıvat dağıtımına başlandı

23.02.2021 18:39
Gölbaşı'nda sıvat dağıtımına başlandı, System.String[]

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde küçükbaş hayvancılığın geliştirilmesi amacıyla sıvat dağıtımına başlandı.

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde küçükbaş hayvancılığın geliştirilmesi amacıyla sıvat dağıtımına başlandı.

Adıyaman İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Gölbaşı Kaymakamlığınca desteklenen proje kapsamında, hayvancılığın geliştirilmesi amacıyla çiftçilere sıvat dağıtıldı.

Tarım ve Orman İlçe Müdürü Erdal Yılmaz, gazetecilere, ihtiyaç sahibi 14 köye sıvatların dağıtıldığını söyledi.

Sıvatların küçükbaş hayvanların su ihtiyaçlarını karşılayacaklarını aktaran, Yılmaz, "Üreticilerimizin suluk olarak adlandırdığı sıvatlar sayesinde yaylıma çıkan küçükbaş sürülerimiz su ihtiyaçlarını bu sıvatlardan karşılayacaktır. Aynı zamanda yaban hayvanlarımız da istifade edecektir. Dağıtılan 30 adet sıvat için Kaymakamımız Mutlu Köksal ve İl Müdürümüz Nurettin Kıyas'a desteklerinden dolayı üreticilerimiz adına teşekkür ediyorum ve yaz aylarında yeni bir projeyle kalan 19 köyümüzün de sıvat ihtiyacı karşılanacaktır." dedi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Gölbaşı'nda sıvat dağıtımına başlandı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Eşi vefat eden yaşlı kadın köydeki 41 eve girip çıktı, 200 kişiye koronavirüs bulaştırdı F.Bahçe'nin Boupendza için Hatayspor'la anlaştığı iddia edildi Son Dakika: Ziraat Bankası, takipteki borcu 1 milyon TL'yi geçmeyen müşterilerine yeni ödeme imkanı sağladı Yoğun bakımda tedavi gören Selin Yeninci'nin mutasyonlu koronavirüse yakalandığı ortaya çıktı Adem Büyük'ün eşi Merve Büyük, sosyal medyadaki tepkilere isyan etti Beş ilde durum vahim! Vaka sayıları bir türlü düşmüyor, 15 günlük sokağa çıkma yasağı dillendirilmeye başlandı Mahkemeden emsal soyadı kararı! Kocasından boşanan kadın, amacına 12 yıl sonra ulaştı İhbarda bulunan kadının yardımına koşan polis, gece kulübünde eğlenen şahıslarla karşılaştı