Gölbaşı Yozgatlılar Derneğinden Arabaşı Etkinliği - Son Dakika

Gölbaşı Yozgatlılar Derneğinden Arabaşı Etkinliği

04.02.2018 17:31
Gölbaşı Yozgatlılar Derneğinden Arabaşı Etkinliği, System.String[]

Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde Gölbaşı Yozgatlılar Derneği tarafından arabaşı etkinliği düzenlendi.

Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde Gölbaşı Yozgatlılar Derneği tarafından arabaşı etkinliği düzenlendi.

Yozgatlılar Derneği tarafından şehitler anısına düzenlenen arabaşı etkinliğine TBMM İdare Amiri ve AK Parti Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu, TBMM eski Başkanı ve Ankara Milletvekili Cemil Çiçek, AK Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Selim Akceylan, Yozgatlılar Dernek Federasyonu Başkanı Ahmet Koç, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve Yozgatlılar katıldı. Şehitler için Kur'an-ı Kerim okunmasının ardından konuşan TBMM İdari Amiri Ahmet Gündoğdu, her yıl yapılan etkinlikte birlik ve beraberlik yaşattıkları için Yozgatlılar Derneğine teşekkür etti. Gündoğdu, "1071 ecdat tarafından bu toprakların bize vatan kılındığı tarihtir. O günden beri dışarıdan yedi düvel, uluslararası şer odakları, içerden onların piyonları hiç eksik olmamış. Adına isterseniz vekalet savaşları deyin, isterseniz başka şey söyleyin, savaşı yapanlar, destekleyenler hiç değişmemiştir. Dün 15 Temmuz'da bu millet yeni bir Çanakkale destanı yazdı. Onun için şüheda nesli olarak bu millet şahadete koşarken, 'ölürsem şehit, kalırsam vatanım olur, devletim olur' diyor. Bu millet başka ne diyor; 'ezanları dindirmeyiz, bayrağı indirtmeyiz, vatanı böldürtmeyiz, bölmeye kalkışanı da anasını ağlatırız.' Onun için bugün Amerikan'ın PKK'ya gönderdiği 5 bin tıra tek kelime etmeyip, Türkiye Cumhuriyeti devletinin Bayırbucak Türkmenlerine gönderdiği iki tıra karşı çıkanları kaile almayın. PYD'nin bugün 'terör örgütü olmadığı için istihbari bilgim yok' diyenlerin ÖSO'yu terör örgütü ilan etmesine de hiç aldırış etmeyin. Bu millet Allah'ın izni ile her türlü saldırıyı göğüsler. Hiç bu kadar devlet millet bütünleşmesi ile güçlü olmadık" diye konuştu.

"Biz bu coğrafyada şehitlerimiz için ayaktayız"

Ankara Milletvekili Cemil Çiçek ise, "Bu coğrafyayı vatan yapan şehitlerimizdir. Yüreğimiz yanıyor, yüreğimize taş basıyoruz. Ama bu coğrafyanın birlik ve beraberliğini sağlamak, devletimizi, milletimizi, bayrağımızı bir arada tutmak çokta kolay bir iş değildir. Onun için yüreğimize taşta bassak biliyoruz ki biz bu coğrafyada şehitlerimiz için ayaktayız" dedi.

Gölbaşı Yozgatlılar Dernek Başkanı Murat Karakurt da konuşmasında şunları kaydetti:

"Dün itibari ile bir haber aldık. Yozgat Aydıncık'ta tanıdığımız bildiğimiz bir kardeşimizi şehit verdik. Biz tüm şehitlerimize duada buluşalım dedik. Katıldığınız için hepinize teşekkür ederim. Bir toplumun birliği ve dirliği aileden başlar, ailenin birliği yaşadığı şehirde sirayet eder, yaşadığımız şehrin birliği sağladığımızda o memleketin birliğini sağlayabiliriz. Biz sivil toplum kuruluşları birlik ve beraberliğimiz için büyük gayretler sarf ediyoruz. Bizleri yalnız bırakmadığınız sürece bu memleketin temel taşları sivil toplum kuruluşları olacaktır."

Programın sonunda eski dernek başkanlarına plaket takdim edildi. - ANKARA

Gölbaşı Yozgatlılar Derneğinden Arabaşı Etkinliği
Gölbaşı Yozgatlılar Derneğinden Arabaşı Etkinliği
Gölbaşı Yozgatlılar Derneğinden Arabaşı Etkinliği
Gölbaşı Yozgatlılar Derneğinden Arabaşı Etkinliği
Gölbaşı Yozgatlılar Derneğinden Arabaşı Etkinliği
Gölbaşı Yozgatlılar Derneğinden Arabaşı Etkinliği

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Gölbaşı Yozgatlılar Derneğinden Arabaşı Etkinliği - Son Dakika


Son Dakika

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Özlü: 2021 sonuna kadar tedbirlerle devam etmemiz gerekiyor Dünya Sağlık Örgütü: Aşı çalışmalarındaki olumlu haberlerle tünelin ucundaki ışık görüldü Rıdvan Dilmen'den, Fatih Terim'e sert eleştiri: Ne gerek vardı, 6-0 mı yeneceksin? 51 yaşındaki Jennifer Lopez, sahne şovuyla Amerikan Müzik Ödülleri'ne damga vurdu Reuters'tan bomba Dağlık Karabağ iddiası: Türkiye ve Rusya gözlem noktası konusunda anlaşmazlık yaşıyor Aynı aileden 3 kişi birkaç gün arayla koronavirüse yenik düştü Demirtaş ve Kavala sözleri tepki çeken Bülent Arınç'tan yeni açıklama: Cumhurbaşkanı çok ağır konuştu, rencide oldum Türk gemisine baskın emrini AB Akdeniz Deniz Kuvvetleri verdi: Sabaha kadar beklediler