Son Dakika Haberleri: Gölde Sandal ile Kaybolan Şahıs Yaklaşık 3 Saat Sonra Bulundu

Gölde Sandal ile Kaybolan Şahıs Yaklaşık 3 Saat Sonra Bulundu

12 ay önce

Afyonkarahisar’ın Çay ilçesinde Eber Gölü’ne sandalla avlanmaya giden iki arkadaştan birisi diğerine ulaşamayınca durumu jandarma ve AFAD’a bildirerek yardım istedi.

Gölde Sandal ile Kaybolan Şahıs Yaklaşık 3 Saat Sonra Bulundu, System.String[]
Afyonkarahisar'ın Çay ilçesinde Eber Gölü'ne sandalla avlanmaya giden iki arkadaştan birisi diğerine ulaşamayınca durumu jandarma ve AFAD'a bildirerek yardım istedi. Gölde sandal ile kaybolan şahsa yaklaşık 3 saatlik bir çalışma sonrası ulaşıldı.

Edinilen bilgilere göre, olay, Eber Gölü'nün Çay ilçesi kısmında kalan bölgesinde yaşandı. İddialara göre, Ebubekir Taşkın isimli şahıs arkadaşı Hasan Kasal ile avlanmak üzere iki farklı sandalla göle açıldı. Kısa bir süre sonra iki arkadaş birbirlerini kaybedince Kasal, Taşkın'a cep telefonu ile ulaşmaya çalıştı. Ancak bundan başarılı olamayan ve arkadaşının gölde boğulduğunu düşünen Kasal, durumu jandarma ve İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'ne (AFAD) bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen AFAD'a bağlı Arama ve Kurtarma, jandarma ekipleri ve köylüler köpekler ve botlarla karada ve gölde arama çalışması başlattı. Taşkın ekiplerin ve köylülerin yaklaşık 3 saatlik bir araması sonrası bulundu. Taşkın'ın sandalının göldeki sazlık alana saplandığı ve bu yüzden ilerleyemediği ayrıca cep telefonu da çekmediği için kendisine ulaşılamadığı öğrenildi. Olayın ardından Taşkın ve Kasal jandarma, AFAD ve arama çalışmasına katılan köylülere teşekkür etmeyi de ihmal etmedi. - AFYONKARAHİSAR

YORUMLAR


Doktordan Skandal Teklif! Genç Kızın Eline Makası Verip "Git Kendin Çıkar" Dedi 15 Temmuz'un Sembol İsmi Tijen Karaş, Bakın Şimdi Ne Yapıyor!

Fenerbahçe'nin Eski Teknik Direktörü Dick Advocaat, Utrecht'te Tarihe Geçti