Son Dakika Haberleri: Gölköy Devlet Hastanesine Yeni Röntgen Ünitesi Kuruldu

Gölköy Devlet Hastanesine Yeni Röntgen Ünitesi Kuruldu

3 ay önce

Ordu'nun Gölköy İlçe Devlet Hastanesinde yeni röntgen ünitesi hizmete girdi.

Gölköy Devlet Hastanesine Yeni Röntgen Ünitesi Kuruldu, System.String[]
Ordu'nun Gölköy İlçe Devlet Hastanesinde yeni röntgen ünitesi hizmete girdi.

İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Fatsa Verem Savaş Dispanserine tahsisatı yapılan bir dijital röntgen cihazının ve Fatsa Devlet Hastanesi envanterinde olan bir portable röntgen cihazının devrinin Gölköy Devlet Hastanesine yapıldığı belirtildi.

Açıklamada görüşüne yer verilen İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Mesut Saka, röntgen ünitesinin yenilenmesiyle vatandaşlara daha verimli hizmet sunacaklarını aktardı.

İl Sağlık Müdürü Dr. Ergün Yanmaz ise kamu kaynaklarını etkili ve verimli kullandıklarını kaydetti.

Kurulan röntgen ünitesinin, özellikle yoğun olarak ortopedi ameliyatlarının yapıldığı Gölköy Devlet Hastanesinde etkin bir şekilde hizmet sunduğunu vurgulayan Yanmaz, "Böylece büyük bir ihtiyacı gidererek, daha önce yaşanan röntgen cihazı sorununa kalıcı olarak çözüm getirmiş olduk. Hastanemizde yeni kurulan ünite ile günlük yaklaşık olarak 350 çekim yapılıyor. Büyük bir ihtiyaca çözüm sağlayan ünitemizin kurulmasında emeği geçen personelimize teşekkür ediyor, herkese hayırlı olmasını diliyorum." ifadelerini kullandı.O Ses Türkiye'de Bomba İddia: Beyaz ile Hadise Aşk Yaşıyor 15 Bin ÖSO Savaşçısı, Fırat'ın Doğusu Harekatına Katılmak İçin Hazır Bekliyor

Son Dakika! Vali Vasip Şahin Duyurdu! Ankara'da Yarın Okullar Tatil Edildi