Gölpazarı Kaymakamı Efecan Şahin, iletişim yoluyla dolandırıcılık konusunda vatandaşları uyardı - Son Dakika

Gölpazarı Kaymakamı Efecan Şahin, iletişim yoluyla dolandırıcılık konusunda vatandaşları uyardı

23.02.2021 15:17
Gölpazarı Kaymakamı Efecan Şahin, iletişim yoluyla dolandırıcılık konusunda vatandaşları uyardı, System.String[]

Gölpazarı Kaymakamı Efecan Şahin, iletişim yoluyla dolandırıcılığa dikkati çekti, vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Gölpazarı Kaymakamı Efecan Şahin, iletişim yoluyla dolandırıcılığa dikkati çekti, vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Şahin, yaptığı açıklamada, bölgemizde kendisini polis, savcı ya da asker şeklinde tanıtarak dolandırıcılık faaliyetleri yapılmaya çalışıldığı anlaşıldığını belirtti.

Ülkemiz genelinde en yaygın olarak karşılaşılan dolandırıcılık yöntemi telefon yoluyla yapılan dolandırıcılık olduğunu belirten Şahin şu ifadeleri kullandı:

"Dolandırıcılar genellikle 'suça karıştınız, terör örgütüne yardımda bulundunuz' gibi ithamlarda bulunarak vatandaşı paniğe sevk ederek ve telefonu kapatmasına izin vermeyerek para talep etmektedir. Unutmayınız ki kamu görevlileri hiçbir zaman sizi arayarak para talep etmez. Bu gibi durumlarda en yakın polis merkezine veya jandarma karakoluna giderek durumu anlatıp bilgi alınız."

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Gölpazarı Kaymakamı Efecan Şahin, iletişim yoluyla dolandırıcılık konusunda vatandaşları uyardı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Oryantal dans videosuyla işinden olan Hande Sarıoğlu annesini paylaştı İçişleri Bakanlığı'ndan yeni normalleşme genelgesi! Market, manav gibi işletmelerin çalışma saatleri uzatıldı Güney Sudan'da yolcu uçağı düştü: Pilotlar dahil 12 kişi öldü Besteci Necdet Koyutürk'ün mirasçıları Acun Ilıcalı'yı savcılığa şikayet etti Türkiye'nin günlerdir konuştuğu fuhuş rezaletinde 3 kişi gözaltına alındı Dizileri tutmayan Hande Erçel'e bir final şoku daha Kanalizasyon hattından çıkanlar, mahalle muhtarını isyan ettirdi Çin'e ham bakır yerine kaldırım taşı gönderen Türk firma, 36 milyon dolarlık vurgun yaptı