Son Dakika Haberleri: "Gömü Var" Deyip 10 Bin Dolarını Almaya Çalıştıkları Çiftçi, Dolandırıcıları Suçüstü Yakalattı

"Gömü Var" Deyip 10 Bin Dolarını Almaya Çalıştıkları Çiftçi, Dolandırıcıları Suçüstü Yakalattı

4 ay önce

Balıkesir'de 45 milyon TL'lik gömüden bahseden dolandırıcılar, 15 milyon TL vaat ettikleri vatandaştan 10 bin dolar istedi. Durumu fark eden çiftçi, polise koştu; dolandırıcılar suçüstü yakalandı.

 Balıkesir'de meydana gelen olayda, 'gömü dolandırıcıları' yakayı ele verdi. Savaştepe ilçesinde çıkartılacak kıymetli bir gömünün olduğunu söyleyen dolandırıcılar, 15 milyon TL vaat ettikleri vatandaştan 10 bin dolar teminat istedi. Kazı yaparken suçüstü yakalanan dolandırıcılar, gözaltına alındı.

"45 MİLYON TL'LİK GÖMÜ VAR" DEYİP 10 BİN DOLAR İSTEDİLER

Balıkesir'in Savaştepe ilçesinde meydana gelen olayda gömü dolandırıcılığı yapan 2 şahıs gözaltına alındı. Edinilen bilgiye göre, Savaştepe'de hayvancılık yapan N.K., çiftliğinin yakınlarında 34 plakalı bir otomobil ile karşılaştı. Araçtaki şahısların yanına gelerek yakınlarda gömü olduğunu söyleyen şüpheliler, N.K.'ye gömüyü beraber çıkartmayı teklif etti. Şüpheliler İsviçre'den bir harita satın aldıklarını ve haritanın Savaştepe'yi gösterdiğini söylerken, çıkartılacak değerli parçaların ise 45 milyon TL değerinde olduğunu söyledi. N.K.'den teminat olarak 10 bin dolar isteyen dolandırıcılar, kıymetli parçaların çıkartılmasından sonra 15 milyon TL'yi de N.K.'ye vermeyi teklif etti.


DURUMU FARK EDİNCE POLİSE KOŞTU

Define avcılarının dolandırıcı olduğunu anlayan N.K, yaşadığı olayı Savaştepe İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkililerine anlattı. Şüpheliler Z.Y. ve B.U. akşam saatlerinde kazı yaparken gözaltına alındı. Topraktan ise tarihi eser süsü verilmiş 3 adet heykel çıktığı öğrenildi. Çömlek içine saklanan 'Meryem Ana' ve 'şövalye' figürlü heykellerin yepyeni olması dikkatlerden kaçmadı.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.


YORUMLAR


Oryantal Didem, Kendisini İzlemeye Gelenleri Uyardı: Tansiyonunuzu Ölçtürüp Gelin Mehmetçik, Harekat Merkezinin Kapısına Kararlılığını Yazdı: Bu Takım Bu Maçı Alır!

Hande Doğandemir, Sevgilisi Mert Fırat'ı Rol Arkadaşı Gökçe Bahadır'dan Kıskanıp Terk Etti