Gonca Kreş Öğrencileri İlaçlar Hakkında Bilgilendirildi - Son Dakika

Gonca Kreş Öğrencileri İlaçlar Hakkında Bilgilendirildi

03.01.2012 15:23
Gonca Kreş Öğrencileri İlaçlar Hakkında Bilgilendirildi, System.String[]

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Özel Gonca Kreş ve Gündüz Bakımevi öğrencileri, sağlık dersi kapsamında eczane ziyareti gerçekleştirdi.

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Özel Gonca Kreş ve Gündüz Bakımevi öğrencileri, sağlık dersi kapsamında eczane ziyareti gerçekleştirdi. Öğrenciler, ziyarette ilaçlar hakkında bilgiler aldı.

Ereğli Özel Gonca Kreş ve Gündüz Bakımevi öğrencileri, hayata hazırlık dersleri kapsamında bugün eczane ziyareti gerçekleştirdi. Yaklaşık 35 öğrencinin gerçekleştirdiği ziyarette eczane sahibi Mustafa Gür, ilaçların zararları ve yararları konusunda öğrencilere bilgilendirici konuşmalar yaptı. Öğrencilerin kafalarındaki soruları da yanıtlayan eczane sahibi Gür, "İlaçları büyükleriniz anne ve babalarınız olmadan asla kullanmayın. Bilmediğiniz bir ilacı kullanmanız sizlere zarar verebilir. Ama hasta olduğunuz da doktor amcaların sizlere vereceği ilaçları kullanmanız da sizlerin sağlığınıza kavuşmanızı sağlayacaktır." dedi.

Bir Öğrencinin "Sizde balık yağı var mı? Bende var isterseniz verebilirim" demesi ise eczane sahibi Mustafa Gür'ü şaşırttı. Öğrencinin bu sözünün üzerine konuşan Gür, "O senin gelişmen için gerekli. Sende kalsın. Ne zaman istersen gel, ben sana balık yağı veririm." dedi.

Ereğli Özel Gonca Kreş ve Gündüz Bakımevi müdürü Rahşan Yılmaz, "Öğrencilerimizin hayata hazırlanmaları konularında eğitici ve öğretici bilgiler veriyoruz. İlaç konusunda öğrencilerimizin bilgilendirilmesi açısından bu dersimizi uygulamalı olarak verdik. İlaçların dikkatsiz ve gereksiz kullanılmaları halinde ne tür zararlar verebileceğini anlattırmaya çalıştık. Öğrencilerimiz de kendi bildikleri ve merak ettiklerini sorarak bilgi sahibi oldular. Bundan sonra da bu tür çalışmalarımız devam edecek." dedi.

Gonca Kreş Öğrencileri İlaçlar Hakkında Bilgilendirildi
Gonca Kreş Öğrencileri İlaçlar Hakkında Bilgilendirildi

Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Gonca Kreş Öğrencileri İlaçlar Hakkında Bilgilendirildi - Son Dakika


Son Dakika

Miçotakis, Türkevi açılışına katılan Başpiskopos ile görüşmesini iptal etti 00:44 Miçotakis, Türkevi açılışına katılan Başpiskopos ile görüşmesini iptal etti MHP'den ihraç edilen Atila Kaya, zehir zemberek sözlerle partiyi bombaladı! Melih Gökçek yorumu çok konuşulur 23:00 MHP'den ihraç edilen Atila Kaya, zehir zemberek sözlerle partiyi bombaladı! Melih Gökçek yorumu çok konuşulur Aleyna Tilki, yurt dışına çıkarak veda paylaşımında bulundu 22:28 Aleyna Tilki, yurt dışına çıkarak veda paylaşımında bulundu
Orman işçisinin kaçırdığı 15 yaşındaki kız, barakada bulundu 22:00 Orman işçisinin kaçırdığı 15 yaşındaki kız, barakada bulundu Müge Anlı'yı tehdit eden Ümitcan Uygun'a hapis cezası verildi 21:01 Müge Anlı'yı tehdit eden Ümitcan Uygun'a hapis cezası verildi Koyun sürüsüne saldıran ayıları kangal köpekleri uzaklaştırdı 18:59 Koyun sürüsüne saldıran ayıları kangal köpekleri uzaklaştırdı
Fenomen doktor Berika Demir'in estetiksiz hali şoke etti 18:53 Fenomen doktor Berika Demir'in estetiksiz hali şoke etti Son Dakika! Fahiş fiyatlarla ilgili Erdoğan'dan açıklama: Zincir marketlere gerekli operasyonlar yapılacak 18:14 Son Dakika! Fahiş fiyatlarla ilgili Erdoğan'dan açıklama: Zincir marketlere gerekli operasyonlar yapılacak
Advertisement