Gönen'de 40 Yıl Sonra Deve Güreşi - Son Dakika

Gönen'de 40 Yıl Sonra Deve Güreşi

07.01.2014 13:22
Gönen'de 40 Yıl Sonra Deve Güreşi, System.String[]

Balıkesir'in Gönen İlçesi'ne bağlı Sarıköy Beldesi'nde düzenlenen Deve Güreşi Şenlikleri büyük ilgi gördü.

Balıkesir'in Gönen İlçesi'ne bağlı Sarıköy Beldesi'nde düzenlenen Deve Güreşi Şenlikleri büyük ilgi gördü. En son 40 yıl önce yapılan şenlikte 70 deve, rakiplerini yenmek için büyük mücadele verdi.

Sarıköy Beldesi'nde düzenlenen Deve Güreşi Şenlikleri, renkli görüntülere sahne oldu. Etkinlikte Aydın, Burhaniye, Bayramiç, Ezine, Çan, Çanakkale, Biga, Ayvalık, Sarıköy ve Gönen'den getirilen 70 deve, rakiplerini yenmek için büyük mücadele verdi. Sarıköy Belde Belediye Başkanı Ali Yeşildağ, deve güreşlerinin 40 yıl önce her yıl yapıldığını belirterek, bu şenliği yeniden başlatmaktan dolayı mutluluk duyduklarını söyledi. Her yıl geleneksel hale getirilmesi planlanan deve güreşlerini, Ak Parti Balıkesir Milletvekili Cemal Öztaylan, CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar ve binlerce vatandaş izledi.

Yarışma sonunda dereceye giren develerin sahiplerine, para ödülü verildi. - Balıkesir

Gönen'de 40 Yıl Sonra Deve Güreşi

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Gönen'de 40 Yıl Sonra Deve Güreşi - Son Dakika


Son Dakika

Maradona hayranı olan bir baba ikiz kızlarına Mara ve Dona ismini verdi İran Devrim Muhafızları Komutanı Muslim Shahdan, İHA saldırısında öldürüldü Kontrolden çıkan minibüs, tıra arkadan çarptı: 2 ölü, 3 yaralı EDHO dizisi ekibine saldıran şüphelilerden kafa karıştıran ifade: Mağdur biziz, Oktay Kaynarca ölümle tehdit etti Bilim insanları, korona salgınını önlemenin yolunu açıkladı: Maske takma oranının yüzde 70'e çıkması gerekiyor İbo Show'un merakla beklenen yeni bölüm konukları belli oldu ABD tarihinde bir ilk! Joe Biden'ın kabinesindeki isim Silivrili çıktı Burak Yılmaz, 7 maç üst üste gole katkı yaparak kulüp rekoru kırdı